راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

فرامرزی در آیین رونمایی از مدرسه سبز: پرداخت الکترونیک بهترین ابزار حفظ محیط زیست است

صادق فرامرزی عصر روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی از مدرسه سبز فضیلت یک و دو شهرری، گفت: امروزه یکی از بهترین ابزارها برای حفظ محیط زیست بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک است. بانکداری الکترونیک ابزاری را در اختیار جامعه قرار می‌دهد که با جلوگیری از اتلاف منابع و حمل‌ونقل بیهوده در شهر، بیشترین تأثیر را در حفظ محیط زیست دارد.

وی با اشاره به اینکه شرکت ایران کیش سال گذشته هزینه خرید هدایای تبلیغی نوروز را به سبز کردن یک مدرسه اختصاص داده است، اظهار داشت: با عملیاتی شدن مدرسه سبز در شهرری اتصال بانکداری الکترونیک با محیط زیست صورت گرفته است. پروژه سبز سازی دبستان دخترانه فضیلت، تحقق بخشی از ایده‌های شرکت ایران کیش در خصوص زمین پاک است.

Faramarzi-Index-way2pay-94-06-08

فرامرزی تأکید کرد مسیر سبز پرداخت در ایران کیش نهادینه شده است و منتظریم سایر سازمان‌ها و نهادهای این عرصه نیز در این فعالیت‌های حفاظت از محیط زیست فعال شوند. وی در ادامه با تأکید بر این نکته که خوشبختانه فرآیند توجه به اکولوژی موردتوجه سازمان‌های دیگر و جزو مسئولیت‌های اجتماعی آن‌ها قرار گرفته است، تصریح کرد: «در تمام دنیا مدت‌ها است که به سازمان‌ها و شرکت‌ها تکلیف شده است که واحدی به نام واحد مسئولیت‌های اجتماعی داشته باشند و شرکت ایران کیش نیز در همین راستا، نام اداره روابط عمومی خود را به اداره روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی تغییر داده و در گام نخست، سبز کردن یک دبستان دخترانه با 670 دانش‌آموز را در دستور کار قرار داد.»

فرامرزی با اشاره به این‌که اجرای این پروژه اسفندماه سال گذشته کلید خورده است، اظهار داشت: «مدرسه دخترانه فضیلت هم‌اکنون با شرایط کامل یک مدرسه سبز آماده بهره‌برداری است و سه‌شنبه به‌صورت رسمی شروع به کار خواهد کرد. در پروژه مذکور، مدرسه دولتی فضیلت به وسایل خورشیدی برای گرمایش نظیر آبگرمکن خورشیدی مجهز شده و اصلاحاتی در سیستم برق‌رسانی، درز در و پنجره و تهویه آن صورت گرفته است.»

وی هدف از اجرای این پروژه را فرهنگ‌سازی برای ترغیب سایر مؤسسات و شرکت‌ها به حفظ محیط زیست برای نسل آینده عنوان کرد و گفت قصد داریم جریان ایجادشده در این مدرسه را با حضور کارشناسان امر به یک حرکت علمی دنباله‌دار با حضور سایر علاقه‌مندان به محیط زیست ادامه دهیم.

مدیرعامل ایران کیش، رد پای اکولوژیک را یک مبحث مهم در دنیای امروزی خواند و گفت: «متأسفانه انسان فشار بیش‌ازاندازه ای را به محیط زیست وارد کرده و فراتر از سهم خود از زمین بهره‌برداری می‌کند. به‌طور مثال ایران دو و نیم برابر سهم هرروز خود را از زمین مصرف می‌کند و با ادامه این وضعیت، شاید تا 30 سال دیگر ذخیره‌ای برای نسل آینده باقی نماند. امروزه صنایعی ازجمله خودروسازی در تلاش برای کاهش مصرف سوخت به‌منظور حفظ محیط زیست هستند اما صنعت پرداخت می‌تواند تمامی حمل‌ونقل غیرضروری در سطح شهر را از بین ببرد.شرایط نابسامان طراحی ابزارهای پرداخت آسیب جدی به اقتصاد وارد می‌کند و ازاین‌رو لازم است مدل تجاری این صنعت را اصلاح کنیم.»

به گفته وی، فاصله ایران با مدل درست پرداخت الکترونیک در دنیا بیش از این نمی‌تواند ادامه پیدا کند. فرامرز در ادامه اضافه کرد: حمایت جامعه از صنعت پرداخت این تغییر را شکل می‌دهد و می‌توان با صنعت پرداخت، پول کاغذی را به‌صورت کامل حذف کرد و دید منفی جامعه را به این صنعت تغییر دهیم.Faramarzi-Irankish-Index-way2pay-94-06-04

مدیرعامل ایران کیش درباره برنامه این شرکت برای تداوم این اقدامات، گفت: ایران کیش به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند و متعهد است و در جست‌وجوی راهکارهای مختلف برای ایفای آن است. سبز کردن مدرسه فضیلت هم جرقه‌ای بود که نباید خاموش شود. ایران کیش در این مسیر افتاده است و دیگر نمی‌تواند از آن فاصله بگیرد بنابراین مسیر سبز پرداخت را ادامه خواهد داد.

فرامرزی همچنین اعلام کرد که با همکاری سازمان محیط زیست، قرار است یک معلم محیط زیست به مدت یک سال در مدرسه سبز فضیلت به آموزش دانش‌آموزان مشغول باشد. وی درباره نحوه انتخاب مدرسه فضیلت در شهرری هم گفت: این مدرسه با 670 دانش‌آموز از بزرگ‌ترین مدارس منطقه است که از سوی سازمان محیط زیست انتخاب ‌شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.