راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

پرداخت ۸۷۸ میلیون تومانی اسنپ برای درمان کودکان پروانه‌ای / تأمین هزینه درمان بیش از هزار کودک با امتیازهای اسنپ‌کلاب

اسنپ در دوازدهمین طرح نیکوکاری خود با همکاری خیریه‌ «خانه‌ ای‌بی» و همراهی کاربرانش در طرحی با عنوان «کمک‌هزینه‌ درمان و داروی کودکان پروانه‌ای» مشارکت کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت اسنپ، کاربران این اپلیکیشن ۲۱۹ هزار و ۵۲۵ مرتبه به مناسبت هفته‌ جهانی بیماران پروانه‌ای در طرح نیکوکاری باشگاه مشتریان مشارکت کرده‌اند و اسنپ در مجموع مبلغ ۸۷۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای تأمین هزینه‌های درمان و داروی هزار و ۳۲ کودک پروانه‌ای به خیریه خانه ای‌بی پرداخت کرده است.


آشنایی با کودکان پروانه‌ای و خانه ای‌بی


در دنیا به کودکان مبتلا به بیماری «ای‌بی» کودکان پروانه‌ای می‌گویند، چون پوست این بیماران مانند بال‌های لطیف و نازک پروانه به‌شدت شکننده است، با اندکی تماس دچار تاول می‌شود و با پیشروی زخم به‌تدریج بافت پوست از بین می‌رود. زخم‌های این کودکان بسیار دردناک است و در صورت محرومیت از مراقبت‌های ویژه‌ آسیب‌های جبران‌ناپذیری به آنها وارد می‌کند. در حال حاضر، درمان‌ این بیماری مقابله با پیشروی زخم‌هاست و این کار بیشتر از طریق آموزش و توانمندسازی خانواده‌ها انجام می‌شود.

خانه‌ ای‌بی، یک مؤسسه‌ نیکوکاری مردم‌نهاد، غیرانتفاعی و داوطلبانه با مجوز فعالیت در سطح کشور است که بیماران پروانه‌ای را شناسایی و از آنها حمایت می‌کند. این مؤسسه از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را برای حمایت از بیماران پوستی خاص به طور رسمی آغاز کرده است.

در حال حاضر بیش از هزار و صد بیمار پروانه‌ای تحت پوشش خانه ای‌بی هستند و هر ماه دارو، پانسمان، کمک‌هزینه‌های معیشتی، کمک‌هزینه‌های درمانی و بسته‌های حمایتی دریافت می‌کنند. همچنین با ارتباط نزدیک و مستمر با خانواده بیماران سایر خدمات روانشناسی و مددکاری نیز به آنها ارائه می‌شود.


تأمین هزینه‌های درمان کودکان پروانه‌ای با مشارکت کاربران اسنپ


به گزارش روابط عمومی اسنپ با اجرای این طرح نیکوکاری در اسنپ‌کلاب، کاربران فرصت داشتند که با امتیازهای خود و بدون پرداخت هیچ مبلغی در تأمین هزینه‌های درمان و داروی این کودکان مشارکت داشته باشند. اسنپ نیز با پرداخت ۸۷۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان توانست هزینه‌‌های دارو (شربت، پماد، گاز وازلینه و غیره) ۹۵۳ کودک، هزینه‌ دندانپزشکی ۲۴ کودک، هزینه‌ بستری ۴۲ کودک در بیمارستان و هزینه‌های اقامت جهت رسیدگی به درمان ۱۳ کودک و خانواده‌شان را تأمین کند.


اسنپ‌کلاب؛ بستری برای مشارکت کاربران در امر نیک


در سال​‌های اخیر، اسنپ با اجرای طرح​‌های نیکوکاری متنوع در اسنپ‌کلاب تلاش کرده است تا مشارکت کاربران در نیکوکاری را از طریق سوپراپلیکیشن اسنپ تسهیل کند. کاربران می‌توانند با مشارکت در این طرح‌ها بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای خود در پیشبرد کارهای نیک مشارکت داشته باشند. اسنپ به ازای امتیازهای کاربران مبلغ مشخصی را به حساب خیریه‌ها در راستای هدف طرح واریز می‌کند.

اسنپ در بخش نیکوکاری باشگاه مشتریان خود تلاش می‌کند با شناسایی طرح‌های مؤثر و پایدار مسئولیت اجتماعی در راستای کمک به حل بخشی از مشکلات جامعه قدم بردارد. تاکنون ۱۴ طرح نیکوکاری با مشارکت کاربران اجرا شده است. خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را به ایمیل مسئولیت اجتماعی شرکت اسنپ به آدرس csr.pr@snapp.cab ارسال کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.