راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی لیست شعب منتخب عرضه ارز اربعین را اعلام کرد

بانک مرکزی لیست شعب بانک‌های عامل؛ تجارت، ملی ایران، سپه، صادرات، پارسیان و پست‌بانک که از طریق آنها در سال ۱۴۰۲ می‌توان ارز اربعین دریافت کرد را اعلام کرد. متقاضیان می‌توانند برای دریافت ارز اربعین به شعب این شش بانک مراجعه کنند.

دریافت ارز اربعین از این بانک‌ها شرایطی دارد از جمله اینکه فروش ارز تنها به زائرانی انجام خواهد شد که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند. در ادامه سایر این شرایط آورده شده است:

۱ـ فروش ارز (اسکناس) به زائرین به صورت دینار عراق حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار دینار عراق به هر زائر به نرخ فروش اسکناس ETS، که معادل ریالی آن حدود 62 تا 65 میلیون ریال است.
۲ـ فروش ارز به زائرین بالای پنج سال، از تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۴
۳ـ فروش ارز در شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، صادرات، تجارت، پارسیان، سپه و پست‌بانک
۴ـ فروش ارز به زائرین محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.
۵ـ سرپرستان خانوار با در دست داشتن مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه سرپرست خانوار و کارت ملی اعضای خانوار) و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین از طریق بانک‌های تعیین‌شده اقدام کنند.
۶- فروش ارز تنها به زائرانی انجام خواهد شد که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌ و مجوز خرید ارز (کد پیگیری مربوط) را دریافت کرده‌اند.

متقاضیان برای مشاهده لیست شعب منتخب عرضه ارز اربعین شش بانک ذکرشده می‌توانند روی بانک‌های لیست زیر کلیک کرده و لیست شعب را مشاهده کنند:

منبع بانک مرکزی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.