راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

چگونه دارایی خود در صرافی‌های رمزارزی را حفظ کنیم؟

خریدوفروش ارز دیجیتال نیز همانند سایر مبادلات مالی از گزند کلاهبرداران در امان نمانده است. در این زمینه، افرادی که از طریق صرافی‌های رمزارز مبادله می‌کنند، باید ضمن اطمینان از اصالت صرافی مورد نظر، اقداماتی برای حفظ دارایی و امنیت اطلاعات خود انجام دهند که در این گزارش اقداماتی برای حفظ دارایی و امنیت اطلاعات کاربران صرافی‌های رمزارزی پیشنهاد شده است.

هک کیف‌های پول دیجیتال در فضای کریپتوکارنسی یکی از چالش‌های جدی معامله‌گران در این حوزه است. کارشناسان رمزارزی در این زمینه توصیه‌های متنوعی برای کاربران صرافی‌های فعال در حوزه دارایی دیجیتال دارند، اما آنها آگاهی کاربران را اولین و مهم‌ترین گام برای حفظ دارایی و امنیت اطلاعات می‌دانند.

معامله‌گران دارایی‌های دیجیتال برای حفظ امنیت حساب کاربری خود لازم است که آدرس سایت صرافی مورد نظر خود را کاملاً به‌ خاطر بسپارند یا ذخیره کنند تا در زمان سرچ، با ترفند سودجویان از طریق تغییر یک حرف یا حروف مواجه نشوند و بتوانند سایت اصلی صرافی را به‌راحتی شناسایی کنند.

همچنین، باتوجه‌به اینکه یکی از بارز‌ترین موارد نفوذ به‌ حساب کاربری افراد از طریق دریافت پیامک، ایمیل یا دایرکت شبکه‌های اجتماعی است که با ارسال متن‌هایی به دنبال به‌دست‌آوردن مشخصات ورود به‌ حساب کاربری افراد هستند، کارشناسان تأکید می‌کنند که تحت هیچ شرایطی اطلاعات حساب کاربری (شامل رمز عبور، کد یکبار مصرف یا کد دوعاملی) خود را در اختیار هیچ فرد یا رباتی قرار ندهند.

قدم بعدی برای حفظ امنیت دارایی و امنیت اطلاعات در فضای رمزارزی، آگاهی از فیشینگ پیامکی است. کاربران صرافی‌های رمزارزی باید بدانند که کلاهبرداران با ارسال یک پیامک درخواست نصب اپلیکیشنی یا کلیک روی لینکی، می‌خواهند با نصب ا‌پلیکیشنی جعلی به اطلاعات تلفن همراه دسترسی پیدا کرده و حساب‌های افراد را خالی ‌کنند.

 همچنین، سودجویان با وعده‌های سود یا جوایز وسوسه‌کننده سعی بر ترغیب افراد برای کلیک روی لینک‌های جعلی می‌کنند. ممکن است از تبلیغات گوگل‌ادز نیز استفاده کرده و با ترفند شبیه‌سازی خود به صرافی‌های رمزارزی، عمل کنند.

علاوه بر این، باتوجه‌به اینکه پشتیبانی‌ صرافی‌های رمزارزی از طریق تلگرام یا اینستاگرام درخواست اطلاعات هویتی یا رمز عبور و ایمیل نمی‌دهند، درصورتی‌که در شبکه‌های اجتماعی پیامی تحت عنوان پشتیبانی رمزینکس دریافت کردید، حتماً به صرافی مورد نظر خود اطلاع دهید و اکانت پیام‌دهنده را ریپورت و بلاک کنید.


توصیه‌های رمزینکس برای حفظ دارایی کاربرانش


کارشناسان به کاربران فضای کریپتوکارنسی تأکید می‌کنند که در اختیار قراردادن اطلاعات حساب در ازای پرداخت مبلغی یا وعده‌‌ای تحت عنوان کسب درآمد یا اشتغال به کار، حساب اجاره‌ای محسوب می‌شود و به آنها هشدار داده‌اند که بر اساس قانون، این عمل مشارکت در پول‌شویی و کلاهبرداری شناخته می‌شود و منجر به پیگیری قضایی خواهد شد. 

در این‌ بین، صرافی رمزینکس به‌عنوان یکی از صرافی‌های فعال در حوزه دارایی‌های دیجیتال به کاربران خود توصیه‌هایی برای حفظ دارایی و امنیت اطلاعات ارائه کرده است. این صرافی به کاربران خود هشدار داده که از دنبال‌کردن صفحات جعلی که از نام صرافی رمزینکس سوءاستفاده می‌کنند، خودداری کنند و از لینک‌ها و اپلیکیشن‌هایی که در این صفحات قرار داده می‌شود، استفاده نکنند.

همچنین، کاربران صرافی رمزینکس باید این را بدانند که اطلاعیه‌ها و اخبار رمزینکس فقط از صفحات رسمی آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر خواهد شد و رمزینکس مسئولیتی در قبال اطلاعات منتشرشده در صفحات مجازی جعلی ندارد. علاوه بر این، نام کاربری و رمز عبور مشابه در سایت‌ها و صرافی‌های مختلف ممکن است زمینه هک‌شدن یا سوءاستفاده را فراهم کند. به همین دلیل، توصیه صرافی رمزینکس به کاربران خود این است که از نام کاربری و رمز عبور یکتا برای هر سایت استفاده کنند.

توصیه دیگر این صرافی به کاربران خود این است که در زمان دانلود هرگونه اپلیکیشن و نرم‌افزاری به امنیت آن توجه کنند و  تلفن همراه و سیستم‌های مورد استفاده خود را اسکن کرده و خالی از بدافزارها کنند.

علاوه بر این، کاربران رمزینکس نباید به‌هیچ‌وجه سایت و اپلیکیشن رمزینکس را از طریق پیام‌ها یا ایمیل‌های افراد ناشناس، کانال‌های تلگرامی و دامنه‌های جعلی دریافت کنند.

صرافی رمزینکس در آخر ضمن اعلام آدرس کانال تلگرام، صفحه اینستاگرام و توئیتر خود، به کاربرانش اطلاع داده که اپلیکیشن رمزینکس را از بسترهای دانلود اپلیکیشن نظیر گوگل‌پلی، بازار، مایکت، آی‌اپس، اناردونی، چارخونه و سیبچه یا از طریق دامنه (https://ramzinex.com/) دریافت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.