راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

در مراسم تقدیر از تیم فناوری اطلاعات شرکت ایران کیش مطرح شد / ارائه به‌موقع سامانه «تی بی پلاس»

سامانه «تی بی پلاس» محصول مشترک شرکت اعتباری ایران و کیش و بانک تجارت به‌موقع به بازار ارائه شد. این سامانه، شرایط تسهیل شده‌ای از خرید را در اختیار فروشندگان کالا و خدمات قرار می‌دهد. در این سامانه تأمین‌کنندگان محصول با ایجاد حساب‌های کاربری می‌توانند مشتریان کلان خود را به بانک معرفی و از طریق شعب بانک، امکان دریافت اعتبار جهت خرید اعتباری را برای آنها مهیا کنند.

رضا بزرگ، معاون بانک تجارت ضمن اعلام ارائه به‌موقع سامانه «تی بی پلاس» شرکت کارت اعتباری ایران کیش و بانک تجارت، در جلسه قدردانی از تیم فناوری اطلاعات ایران کیش گفت: «محصول وقتی مطابق با برنامه‌ریزی و به‌موقع ارائه می‌شود، هم برای کاربران مفیدتر است و هم ارائه‌دهنده آن محصول، رضایت بیشتری دارد.  محصول تی بی پلاس به‌موقع رسید و ما امروز می‌توانیم در بازار کشور حضور داشته باشیم و از همین رو بر خود دیدیم از تیمی که این پروژه را به نتیجه رساند تقدیر کنیم. تیمی که می‌دانم چندین و چند پروژه دیگر را هم در دست اجرا دارد.»

او درباره ویژگی ممتاز تی بی پلاس گفت: «یکی از ویژگی‌های این سامانه، موضوع B2B بودن آن و ایجاد شبکه مشتریان است. خصوصیت دیگر تی بی پلاس این است که امروز این مدل به مدل جهانی نزدیک‌تر شده است. اکنون در تمام دنیا 90 درصد روی اعتبار و 10 درصد روی تسهیلات و نقدینگی تأکید می‌کنند، اما در کشور ما برعکس چنین چیزی اجرا شده است. امروز می‌شود گفت این روند با ابزارهایی مانند تی بی پلاس و SCF می‌تواند تغییر پیدا کند و باری از گردش زیاد نقدینگی در کشور را با این سیستم اعتباری بکاهیم.»

علیرضا موسوی، مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش نیز در این جلسه اظهار کرد: «در پروژه تی بی پلاس، اجزای متفاوتی دست‌به‌دست هم دادند، تیم‌های تحلیل، مدیریت و توسعه‌دهنده، به‌درستی در کنار هم قرار گرفتند. دراین‌رابطه از پیگیری‌های بانک تجارت نیز تشکر می‌کنم، تحلیل‌های دقیق بانک به ما کمک می‌کرد تا عملیات اجرایی در زمان مناسب‌تری اتفاق بیفتد. مجموعه مدیریتی بانک همواره ما را حمایت کردند که کار انجام شود. از تیم فنی ایران کیش هم ممنونم که در کنار پروژه‌هایی که دارند تی بی پلاس را اولویت‌ها قرار داده و آن را اجرا کردند.»

همچنین، بهزاد علیپور، معاون فناوری اطلاعات ایران کیش هم در این باره بیان کرد: «امروز قسمتی از آن تیم که در تی بی پلاس نقش داشتند در این مراسم حضور دارند. اما کارهای زیادی در حوزه اطلاعاتی و زیر ساختی نیز انجام شدند. باید از بانک تجارت بابت این حسن همکاری تشکر کرد. این تیم همواره ما را همراهی کردند تا پروژه را به این نقطه‌ اجرایی برسانیم.»

 رضا محمدی، معاون توسعه بازار ایران کیش نیز تی بی پلاس را نمونه‌ای از همکاری میان شرکت ایران کیش و بانک تجارت ارزیابی کرد. نوید مقدسی، مدیر توسعه ابزارهای پذیرش این شرکت هم با اشاره به چالش‌هایی که این پروژه داشت گفت: «امیدواریم خواست مردم با این پروژه محقق شود.»

طبق این گزارش، سامانه تی بی پلاس با ایجاد شبکه منحصربه‌فرد، شرایط تسهیل شده‌ای از خرید را در اختیار فروشندگان کالا و خدمات قرار می‌دهد. در این سامانه تأمین‌کنندگان محصول با ایجاد حساب‌های کاربری می‌توانند مشتریان کلان خود را به بانک معرفی و از طریق شعب بانک، امکان دریافت اعتبار جهت خرید اعتباری را برای آنها مهیا کنند.

این محصول برای اصناف مختلف و در جهت مدیریت تعاملات اعتباری بین تأمین‌کننده محصولات و مشتریان آنها راه‌اندازی شده و به این وسیله زنجیره پرداخت اعتباری در اصناف مختلف تکمیل می‌شود، از جمله مزایای این طرح می‌توان به حذف کامل چک از چرخه مبادلات و کاهش هزینه‌های مالی در صنایع مختلف اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.