راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد می‌گوید / اصلاح نظام کارمزد خدمات پرداخت به نفع همه است

محمدحسین کاشی، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد معتقد است اصلاح نظام کارمزد خدمات پرداخت امری اجتناب‌ناپذیر است و با توجه به افزایش هزینه‌ها ناگزیر از اصلاح این نظام هستیم.

به گزارش روابط عمومی پرداخت الکترونیک سداد، به گفته کاشی در تمام کشورهای دنیا افراد بابت خدماتی که در حوزه پرداخت دریافت می‌کنند، هزینه‌ای را یا به‌صورت ماهانه یا در ازای هر تراکنش، با توجه به قرارداد تعیین سطح خدمات‌شان پرداخت می‌کنند و بر این اساس سرویس‌های دریافتی آنها پایدار می‌ماند. عدم تغییر کارمزدها یا تعرفه‌ها در ایران به مرور باعث می‌شود کیفیت خدمات پرداخت به حداقل برسد.

مدیرعامل پرداخت الکترونیک سداد بر این باور است که هرچه درآمد شرکت‌های پی‌اس‌پی افزایش یابد، به تبع آن شاهد توسعه زیرساخت‌ها در این صنعت خواهیم بود و توسعه تجهیزات زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌های نرم‌افزاری است. به عبارت دیگر سرمایه‌گذاری در بخش‌های نوآور باعث ایجاد سرویس‌ها و خدمات جدید می‌شود، اما اگر نتوانیم به سمت نوآوری حرکت کنیم، فاصله ما با شرکت‌های حوزه پرداخت در سایر نقاط دنیا بیشتر می‌شود.

کاشی همچنین با اشاره به پایداری شبکه و وسعت خدمت‌رسانی شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت که دورترین تا مرکزی‌ترین نقاط کشور را شامل می‌شود، به ثروت نهفته‌ای اشاره کرد که چه به صورت مادی و چه معنوی همواره در خدمت و دسترس کسب‌وکارها و اصناف است.

به باور او میلیون‌ها پذیرنده در سراسر کشور حداقل با یکی از شرکت‌های پرداخت در ارتباط هستند و انجام میلیاردها تراکنش در ماه نشانگر آن است که زندگی روزمره مردم به‌نوعی با این خدمات گره خورده است. از این رو عدم توسعه شبکه پرداخت نه‌تنها باعث ایجاد اختلال در عملکرد اصناف می‌شود، بلکه عقب‌افتادن صنعت پرداخت از کسب‌وکارها را در پی دارد و این صنعت دیگر نخواهد توانست هم‌پای کسب‌وکارها رشد کند و پویایی خود را از دست می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.