راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سیکاپ؛ رویدادی برای استعدادیابی کودکان و نوجوانان در اینوتکس ۲۰۲۳

سیکاپ یک رویداد علمی سرگرمی است که با هدف هم‌افزایی و کسب تجربه تازه در حوزه آموزش، توسعه فناوری و نوآوری‌های آموزشی برگزار می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، پنجمین مرحله آن هم‌زمان با دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس و با عنوان INOTEXICUP در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳؛ دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری «اینوتکس ۲۰۲۳» امسال میزبان برگزاری پنجمین دوره رویداد دانش‌آموزی اینوتکسی‌کاپ در پارک فناوری پردیس خواهد بود.

سیکاپ یک رویداد برای فعالان آموزشی، مربیان و دانش‌آموزان است. قرار است در این رویداد، موقعیت‌هایی برای کشف استعداد، مهارت‌افزایی، دیده‌شدن، تجاری‌سازی، توسعه روابط کاری، حذف واسطه‌ها، مسابقه، فستیوال و کارهای جذاب دیگر صورت گیرد.

یکی از اهداف برگزاری رویداد اینوتکسی‌کاپ نگاه نوآورانه، آینده‌نگرانه و عدم غفلت از نیازهاى روز جامعه در عرصه‌ها و سطوح مختلف از آموزش و پژوهش است. این رویداد فرصتی است که کودکان و نوجوانان با قرارگرفتن در موقعیت‌های عملی، چالش‌های مختلف و مواجهه با مسائل گوناگون، دست به اقدام آگاهانه بزنند.

در این رویداد با طراحی بخش‌های مختلف سعی می‌شود استعدادیابی کودکان و نوجوانان از حالت تستی و چهارگزینه‌ای به‌صورت عملی و در ابعاد مختلف جسمی-حرکتی، شناختی – فکری، روحی – روانی، هیجانی – عاطفی، ارتباطی – اجتماعی صورت گیرد و کمک شود افراد با حضور در این رویداد، خود را شناخته و مسیر خوبی را برای خود و جامعه خود انتخاب کنند.

جشنواره ایده تا بازار یکی از بخش‌های این رویداد است. در این جشنواره تیم‌های دانش‌آموزی، معلمان و استارتاپ‌ها جهت حمایت از فرهنگ کارآفرینى و پشتیبانى از ایده‌هاى نوآورانه، ابداعات و اختراعات و همچنین معرفی خدمات و محصولات فناوری‌ و نوآوری‌های آموزشی حضور دارند.

در این بخش از مدیران مراکز آموزشی، سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌ها دعوت شده ضمن معرفی و بازدید، زمینه توسعه و جذب سرمایه برای تیم‌ها فراهم شود. این بخش فرصتی برای افراد علاقه‌مند به کارآفرینی است.

یکی از بخش‌های دیگر این رویداد بزرگ به نمایش درآوردن دست‌سازه‌ها، ایده و محصولات معلمان و دانش‌آموزان است. فضایی طراحی شده که معلمان و دانش‌آموزان بتوانند نمونه اولیه محصول خود را ارائه دهند و بعد از ارزیابی در راستای تجاری‌سازی محصول به بازار فروش وصل شوند. پروتوتایپ و نمایشگاه برای بهتر دیده‌شدن دانش‌آموزان است.

این بخش فرصتی برای کارآفرینان و افراد علاقه‌مند به کارآفرینی است. افراد علاقه‌مند، پرانگیزه و با ایده‌های مرتبط با حوزه‌های موضوعى هر فراخوان، می‌توانند متقاضى ورود به این رویدادها باشند و در یک برنامه فشرده به شرح ایده‌های خود بپردازند.

پس از مراحل عملیاتی‌سازی ایده‌ها، امکان جذب سرمایه‌گذار و جذب مراکز نوآورى و مراکز رشد برای آنها وجود خواهد داشت. همچنین یکی از بخش‌های مهم و تأثیرگذار این رویداد، برگزاری کارگاه‌های تخصصی و پنل گفتمان با حضور اساتید برتر حوزه آموزش و یادگیری و ارائه مدرک ضمن خدمت توسط خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم تأییدشده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، هم‌زمان با برگزاری جشنواره در کنار فعالان حوزه تعلیم‌وتربیت، کادر آموزشی و دانش‌آموزان است.

مخاطبان این رویداد معلمان و فعالان تعلیم‌وتربیت هستند که با محوریت کسب‌وکارهای نوآورانه، نوآوری‌ها و فناوری‌های آموزشی، روش تدریس خلاق و تولید محتوای خلاق با هم به رقابت خواهند پرداخت.

بخش رویداد کارآفرینی براى مدیران، معلمان کارآفرین و استارتاپ‌ها به منزله یک سکوی پرتاب با بازدهى اقتصادى است؛ چراکه فضایی جهت عقد قرارداد و تعریف همکاری با حضور مدیران وزارت آموزش‌وپرورش و تیم‌های سرمایه‌گذاری میان مدیران، معلمان کارآفرین و استارتاپ‌ها با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ایجاد می‌شود. به تمامی شرکت‌کنندگان در این رویداد، گواهی حضور ارائه می‌شود.

همچنین، به تیم‌های برگزیده در این رویداد بزرگ، جوایزی از جمله سرمایه‌گذاری پیش‌بذری، معرفی به مرکز رشد و کارآفرینی، مشاوره و منتورینگ کسب‌وکاری نیز اهدا می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس‌های ۲۶۷۵۴۵۰۸-۰۲۱ تماس بگیرند یا به سایت رویداد سیکاپ مراجعه کنند.

اینوتکس ۲۰۲۳ از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود. این نمایشگاه میزبان بیش از ۴۰۰ شرکت نوآور و فناور در قالب غرفه‌دار، ۱۵۰ سرمایه‌گذار استارتاپی، ۴۰۰ جلسه بین کسب‌وکارها و ۲۰ رویداد و بخش جانبی‌ خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت