راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

گزارش مالی 1401 تجارت الکترونیک پارسیان منتشر شد / رشد درآمدی ۱۶درصدی در سال ۱۴۰۱

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان طبق داده‌های کدال سال 1401 را با رشد درآمدی حدود 16درصدی به پایان رسانده است. تجارت الکترونیک پارسیان با نماد رتاپ در سال مالی گذشته توانسته با رشد تقریباً 16درصدی سه هزار و 612 میلیارد تومان درآمد کسب کند. با وجود این رشد, درآمدهای حاصل از کارمزد دريافتی از دارندگان و آبونمان کارت اعتباری این شرکت در سال گذشته حدود 30 درصد کاهش داشته است.

براساس گزارش فعالیت منتهی به 1401/12/29 تجارت الکترونیک پارسیان در این سال مالی سه هزار و 612 میلیارد تومان درآمد شناسایی‌شده کسب کرده که در مقایسه با سال گذشته 470 میلیارد تومان افزایش داشته است. بیشترین درآمد این شرکت در سال 1401 حاصل از فروش شارژ تلفن همراه بوده که درآمد دو هزار و 465 میلیارد تومانی برای آن رقم زده است. در واقع رشد مجموع درآمد شناسایی‌شده پرداخت الکترونیک پارسیان هم از همین محل بوده است.

گزارش مالی پرداخت الکترونیک پارسیان

در مقابل درآمدهای حاصل از کارمزد دریافتی از دارندگان و آبونمان کارت اعتباری این شرکت کاهش حدود 30درصدی نسبت به سال 1400 داشته و از پنج میلیارد تومان به سه میلیارد و 732 میلیون تومان رسیده است.

درآمدهای حاصل از اجاره دستگاه‌های کارت‌خوان و خالص کارمزد دریافتی از عملیات شاپرک و شتاب این شرکت هم رشد اندکی داشته و از هزار و 86 میلیارد تومان به هزار و 143 میلیارد تومان رسیده است. به تعبیر دیگر درآمد پرداخت الکترونیک پارسیان در بخش اجاره کارت‌خوان 57 میلیارد تومان افزایش داشته است.

با توجه به این اعداد و همچنین گزارش فعالیت به‌پرداخت ملت در سال 1401 منبع درآمد اصلی این دو شرکت خدمات شارژ بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.