راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

شناسایی فعالان اقتصادی خوش‌حساب در سامانه «تراز » /تخفیف‌های گمرکی؛ پاداش منتشرکنندگان گزارش‌های شفافیت

وزارت اقتصاد امروز دوشنبه سوم بهمن‌ماه از سامانه «تراز» رونمایی کرد. در سامانه تراز قرار است فعالان اقتصادی خوش‌حساب شناسایی شوند. احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی این سامانه را به‌عنوان حمایت و تشویق از شرکت‌های خوش‌حساب و خوشنام بخش خصوصی معرفی کرده است.

نام سامانه تراز توسط وزارت اقتصاد برای این طرح انتخاب شده و قرار است با این سامانه شرکت‌های فعال بخش خصوصی که در تزار تجاری ایران با معیار‌های مختلفی چون مالیات، نظام بانکی، واردات، صادرات، سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی اصطلاحاً خوش‌حساب هستند، شناسایی شوند و به آنها خدمات ویژه در همه بخش‌های یادشده ارائه شود.

خاندوزی در آیین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران گفت: «برای شناسایی فعالان پیشتاز اقتصاد ایران ۵۰ میلیون قلم اطلاعاتی ۵۰۰ هزار شرکت به کمک وزارت صنعت در سامانه تراز بررسی شد.»

به گفته وزیر اقتصاد، از امروز دفتر پیگیری ویژه در وزارت اقتصاد ایجاد می‌شود که همه شرکت‌ها از خدمات دفتر ویژه برخوردار شوند.

خاندوزی ادامه داد: «در سال‌های گذشته نظام پاداش و جزا به نفع تولیدکنندگان نبود، بلکه بیشتر سمت افرادی بود که در عرصه فعالیت غیررسمی و حتی محل کسب‌وکار ثبات اقتصادی بوده‌اند. پاداش بیشتر باید متوجه تولیدکنندگان باشد و هر چقدر تولیدکننده قانونمندتر باشد، باید بیشتر قدر دانست.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت