راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سهام بزرگ‌ترین هلدینگ حوزه تکنولوژی در چین سقوط کرد / فناوری؛ قربانی سرکوب در چین

هلدینگ تنسنت (Tencent) به‌عنوان یکی از غول‌های بازار فناوری چین نسبت به روند کنترل‌گری این کشور در حوزه فناوری واکنش نشان داده و ارزش سهام خود به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت چینی را از دست داد. سهام هنگ‌کنگ از زمان اوج خود در ژانویه 2021 تا به حال حدود 64 درصد سقوط کرده است.

سقوط ارزش سهام تنسنت که یکی از بزرگترین ریزش‌های سهام در جهان محسوب می‌شود، تنها یکی از هزاران آمار کاهشی و منفی است که حوزه فناوری و نوآوری چین این روزها با آن دست به گریبان است.

کنترل و سرکوب شدید پکن در حوزه فناوری که زمانی حرف‌های بسیاری برای گفتن در سطح جهانی داشت، سرمایه‌گذاران را ترسانده و نوآوری را در زمانی که هزینه‌های تبلیغاتی کاهش یافته محدود کرده است.

مشکلات اخیر Tencent نشان می‌دهد این شرکت می‌تواند اولین شرکت از بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری باشد که پیامدهای سرکوب پکن، سرمایه‌گذاری‌های ضعیف‌تر و بادهای ناملایم اقتصادی را احساس می‌کنند.

تنسنت (Tnecent) یک هلدینگ چینی است که در زمینه ارائه خدمات شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های گروهی، پورتال‌های وب، تجارت الکترونیک، آنتی‌ویروس‌ها، مرورگر وب، بازی‌های چندنفره آنلاین (مانند پابجی موبایل) و خدمات ارزش افزوده مخابرات فعالیت می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت