راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

انتشار دومین کالکشن ان‌اف‌تی پلیس دبی

کسری حسنی / پس از موفقیت اولین مجموعه ان‌اف‌تی منتشر شده توسط پلیس دبی، این ارگان در حال آمادگی برای انتشار مجموعه دوم خود است. آژانس اجرای قانون این کشور اعلام کرد که مجموعه بعدی در نمایشگاه فناوری اطلاعات خلیج‌فارس ۲۰۲۲ (GITEX)، عرضه خواهد شد.

پلیس دبی اولین نهاد دولتی در امارات متحده عربی و یکی از اولین‌ها در جهان بود که اقدام به انتشار ان‌اف‌تی کرد. پروژه اول، موردتوجه بیش از ۲۳ میلیون نفر قرار گرفت و این آژانس ادعا کرد که از آن زمان تاکنون بیش از ۷۰۰۰ پیام از افراد علاقه‌مند به این توکن‌ها دریافت کرده است.

خالد ناصر الرزوقی، مدیر کل هوش مصنوعی پلیس دبی گفت: «برای تأیید آدرس کیف پول دیجیتال با همه شرکت‌کنندگان تماس گرفته شد و افرادی که شرایط لازم را داشتند، در یک قرعه‌کشی در لیست نهایی قرار گرفتند که از این میان ۱۵۰ نفر برنده شدند و دارایی دیجیتال پلیس دبی را به‌صورت رایگان دریافت کردند.»

او همچنین تأیید کرد که درست مانند مجموعه اول، افراد خارج از کشور این فرصت را خواهند داشت که قطعه‌ای از مجموعه جدید را به‌صورت رایگان در اختیار داشته باشند.

الرزوقی در گزارشی دیگر امارات، نیجریه، هند، ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی را پرتعامل‌ترین کشورها معرفی کرد. این کشورها مجموعاً ۵۸۹۱۷۳ بازدید از اخبار مربوط به ان‌اف‌تی پلیس دبی را به خود اختصاص داده‌اند. او گفت: «از این تعداد ۴۱۸ هزار و ۶۹۳ بازدید در توییتر، ۲۴ هزار و ۲۸۲ بازدید در فیس‌بوک و ۱۴۶ هزار و ۱۹۸ بازدید در اینستاگرام بوده است.»

اخیرا هم حمدان بن محمد ولیعهد دبی، از یک طرح استراتژیک برای افزایش تعداد شرکت‌های بلاکچین و متاورس در این کشور از ۱۰۰۰ به ۵۰۰۰ شرکت رونمایی کرد. این استراتژی که به‌عنوان استراتژی متاورس دبی شناخته می‌شود، باهدف حمایت از ۴۰۰۰۰ شغل مجازی و افزودن ۴ میلیارد دلار به اقتصاد دبی طی پنج سال آینده انجام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.