راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

میانگین سرعت دریافت وام از لندو به کمتر از پنج روز رسید

بعد از گذشت ۲ ماه از رونمایی طرح جدید اعطای وام کاملاً آنلاین در لندو، میانگین سرعت دریافت وام از لحظه ثبت درخواست تا دریافت، در تیرماه ۱۴۰۱ به ۴.۷ روز رسیده است.

به گزارش روابط عمومی لندو، بر اساس داده‌های تحلیلی این شرکت، سرعت ارائه وام به درخواست‌دهندگان در تیرماه ۱۴۰۱ به میانگین ۴.۷روز رسید. این شرکت پیش‌ازاین توانسته بود با استفاده از ۲ مفهوم حقوقی جدید یعنی «سفته الکترونیکی» و «امضای الکترونیکی» تمام مراحل وام‌دهی را آنلاین کند.

آنلاین شدن روند وام‌دهی که برای اولین‌بار در ایران اجرایی شد؛ این طرح مزایایی مهمی در پی داشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به «راحت‌تر شدن مراحل ثبت درخواست برای کاربر»، «صفر شدن میزان مصرف کاغذ و کمک به محیط‌زیست» و «کاهش ترددهای غیرضروری برای خرید و امضای سفته» اشاره کرد.

هم‌اکنون باگذشت حدود دو ماه از اجرایی‌شدن وام تماماً آنلاین لندو،‌ مشخص شد که سرعت بالا در دریافت وام نیز یکی از ویژگی‌های قابل‌توجه دیگر به‌حساب می‌آید. تحلیل‌های صورت‌گرفته نشان می‌دهد کسانی که در تیرماه ۱۴۰۱ ثبت‌نام موفقیت‌آمیز داشتند، به‌طور میانگین طی ۴.۷ روز وام خود را دریافت کردند؛ این موضوع در نوع خود رکورد قابل‌توجهی به‌حساب می‌آید.

هرچند تعداد زیادی از مشتریان، در عرض۳ روز وام خود را دریافت کردند، ولی ابزارهایی مثل سفته و امضای الکترونیکی برای برخی تازگی دارد و برای همین استفاده از آن‌ها ممکن است زمان‌بر باشد. با آموزش همگانی بیشتر و باتوجه‌به زیرساخت‌های موجود این امکان وجود دارد که میانگین سرعت دریافت وام به ۳ روز هم برسد.

همچنین لندو تنها شرکت فعال در حوزه ارائه وام بانکی برای خرید اقساطی است که سال‌هاست وام‌های خود را تنها با پشتوانه سفته ارائه می‌دهد و از کاربران چک دریافت نمی‌کند. با این شرایط لازم نیست تا کاربران درگیر روند طافت‌فرسا و گاهی غیرممکن دریافت دسته‌چک از بانک و ارائه آن به شرکت وام‌دهنده شوند.

باتوجه‌به شرایط اقتصادی و نوسانات قیمتی، سرعت ارائه وام از اهمیت بالایی برخوردار است که لندو با آگاهی از این موضوع سعی دارد رکورد خود را بهبود ببخشد و به میانگین۳ روز برساند. باتوجه‌به زیرساخت‌های خوب این برند در ارائه وام، دستیابی به این رکورد در آینده نزدیک ممکن خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.