راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نخستین فراخوان سندباکس بانک مرکزی اول تیرماه منتشر خواهد شد

محیط آزمون تنظیم‌گری بانک مرکزی از ابتدای تیرماه سال جاری با انتشار نخستین فراخوان پذیرش کسب‌وکارهای نوآور حوزه پولی ـ مالی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی انفورماتیک، طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی، زیرساخت‌های مطالعاتی و عملیاتی سندباکس بانک مرکزی توسط شرکت ملی انفورماتیک آماده بهره‌برداری شده و نخستین فراخوان عمومی برای حضور کسب‌وکارهای نوآور حوزه پولی ـ مالی در محیط آزمون تنظیم‌گری بانک مرکزی در دست انتشار است.

بر این اساس، فراخوان پذیرش کسب‌وکارهای نوآور حوزه پولی ـ مالی در سندباکس بانک مرکزی با تعیین و اعلام اولویت‌ها روز یکم تیرماه سال جاری منتشر خواهد شد و بدین ترتیب اولین پذیرش کسب‌وکارهای فین‌تکی در حوزه بانکداری و پرداخت الکترونیک در سندباکس رگولاتوری شبکه بانکی آغاز می‌شود.

مهلت اعلام آمادگی و حضور در دور نخست سندباکس بانک مرکزی یک ماه خواهد بود و بر اساس سیاست‌های تدوین‌شده هر سه ماه یک‌ بار فراخوان جدید منتشر و این امکان برای متقاضیان جدید فراهم خواهد بود تا در دوره بعدی، اعلام آمادگی کنند.

گفتنی است محیط آزمون تنظیم‌گری بانک مرکزی محیط فعالی را فراهم می‌آورد تا با قرار دادن محصولات یا خدمات نوآورانه حوزه پولی ـ بانکی تحت چتر نظارتی و حمایتی خود، بتواند با مطالعه مدل کسب‌‌و‌کاری آنها، ریسک‌‌های مرتبط را شناسایی کرده و امکان فعالیت آنها در بازار را تسهیل و تسریع کند.

این محیط با هدف ارزیابی مخاطرات، تسهیل و افزایش سرعت تنظیم‌گری فعالیت کسب‌و‌کارهای نوآورانه مبتنی بر فناوری‌های نوین در حوزه پولی و بانکی با مسئولیت شرکت ملی انفورماتیک به‌عنوان دبیرخانه شورای راهبری و نیز مجری محیط آزمون تنظیم‌گر؛ در راستای اجرایی‌کردن مصوبه ۱۳ آبان‌ماه ۱۳۹۷ هیئت‌وزیران و تصویب چهارچوب نظام محیط آزمون تنظیم‌گری بانک مرکزی در جلسه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ هیئت عامل بانک مرکزی طراحی و ایجاد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.