راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سامانه بیمه‌گری ابریشم در بیمه دی رونمایی شد

شرکت مهندسی تحقیقاتی کارستان جوان از راهکار جامع بیمه‌گری نوین خود در حوزه بیمه‌های زندگی با نام ابریشم در شرکت بیمه دی رونمایی کرد.

ابریشم یک راهکار جامع بیمه‌ای است که کلیه فرآیند‌ها و زنجیره ارزش مدیریت بیمه‌نامه از طراحی و ایجاد محصولات بیمه‌گری، استعلام قیمت، ثبت پیشنهاد، ارزیابی ریسک تا صدور، خسارت، اتکایی و سایر فرآیندهای بیمه‌گری را به کمک آخرین فن‌آوری‌های روز در حوزه توسعه نرم‌افزار الکترونیک کرده و تولید آن حاصل تجربه‌ای ۲۰ ساله و نیز تلاش شبانه‌روزی تیمی متخصص طی ۲ سال است.

طراحی کلان این سامانه، حاصل مطالعات بهینه‌کاوی و شناخت ویژگی‌های محصولات بیمه‌ای پر فروش در کشور‌های مختلف جهان از جمله آمریکا، کانادا، کشور‌های اروپایی، هند و چین و نیز نتیجه فعالیت‌های کارگروهایی متشکل از کارشناسان خبره صنعت بیمه‌ و کارشناسان دارای تجربه فعالیت در شرکت‌های خارجی به همراه بررسی قابلیت‌های نرم‌افزارهای مطرح بیمه‌گری بین‌المللی بوده است.

از قابلیت‌های مهم و متمایز این سامانه با سایر سامانه‌های بیمه‌گری فعلی صنعت بیمه، می‌توان به امکان طراحی و تعریف محصولات جدید با ترکیبات مختلف و متنوعی از خطرات و پوشش‌های مورد نیاز بیمه‌گزاران، تعریف منعطف و پارامتریک قوانین کنترلی، ارزیابی اتوماتیک ریسک بیمه‌شده و تحلیل اطلاعات پزشکی بیمه‌شده، امکان تعریف شبکه فروش چندسطحی، تعریف زیر‌محصولات اختصاصی جهت فروش بر اساس قراردادهای خاص، جشنواره‌ها و کمپین‌های فروش و نگاه نوین مالی در این سامانه با بهره‌گیری از الگوهای صنعت بانکداری و پرداخت، نام برد.  

معماری فنی این سامانه به صورت مقیاس‌پذیر و مبتنی بر API بوده و علاوه بر امکان سازگاری در بستر وب و موبایل، قابلیت یکپارچگی باسامانه‌های دیگر نظیر سامانه‌های بانکی، بورس، کانال‌های فروش، کسب و کارهای دیجیتال و…را داراست. از این نظر سامانه ابریشم می‌تواند به عنوان زیر‌ساختی مهم برای اجرای تحول دیجیتال در صنعت بیمه در نظر گرفته شود.

سامانه بیمه‌گری ابریشم در بیمه دی با ۵ محصول اصلی بیمه‌ای به بهره‌برداری رسیده و برای اولین بار در صنعت بیمه محصول عمر بهادار یا همان عمر متصل به صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Unit Linked) به طور کامل و متصل به سامانه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری پیاده‌سازی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.