راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

فرایند وام‌دهی لندو به طور کامل آنلاین شد

 بعد از عقد قرارداد میان لندو و بانک آینده، افراد متقاضی می‌توانند تنها با استفاده از امضا و سفته الکترونیکی وام بانکی خود را به شکل کاملاً آنلاین از لندو دریافت کنند. این تغییر بنیادی به‌تازگی در صنعت وام‌دهی کشور به وجود آمده و فرایند دریافت وام تماماً آنلاین شده است. این تغییر نیازی به مراجعه حضوری یا اعزام پیک ندارد. لندو پیش‌ از این هم با امضای قرارداد همکاری در اعطای وام خرد از بانک آینده، برای خارج‌کردن فرایند وام‌گرفتن از شکل سنتی اقدام کرده بود، اکنون هم خدمات وام‌دهی را به‌صورت کاملاً آنلاین در اختیار افراد متقاضی قرار داده است. 


حذف دیدارهای فیزیکی


به گزارش روابط عمومی لندو، هرچند در سال‌های اخیر با ظهور استارتاپ‌های حوزه فین‌تک (فناوری مالی) ایران، روند وام‌گرفتن برای خرید کالا یا خدمات تغییرات ساختاری پیدا کرده و بسیاری از مراحل درخواست وام به شکل آنلاین درآمده بود، ‌اما گاهی لازم بود برخی مراحل مانند تحویل اصل مدارک،  امضای سفته و قرارداد به شکل حضوری و با مراجعه پیک شرکت پیگیری شود.

تا پیش‌ از این لندو با حذف شرط ارائه ضامن، عدم نیاز به ارائه چک و تنها با گرفتن یک سفته، روند وام‌دهی را آسان‌تر کرده بود؛ لندو با طراحی زیرساخت‌های لازم، تمامی مراحل را به‌صورت آنلاین اجرایی و نیاز به امضای حضوری و دیدارهای فیزیکی را حذف کرده است. ضمانت این وام تنها سفته الکترونیکی خواهد بود و فرد متقاضی می‌تواند با ثبت و استفاده از امضای الکترونیکی به آن وجهه قانونی دهد. 

امیر حق‌رنجبر، مدیرعامل لندو در این‌باره گفت: «تا پیش از این لندتک‌ها بخش درخواست وام توسط مشتریان را از حضور در شعبه به حالت آنلاین تبدیل کرده بودند، اما امضای قراردادها، دریافت و امضای سفته هنوز به شکل فیزیکی انجام می‌شد. با این اقدام امضای قراردادهای تسهیلات از حالت سنتی به امضای الکترونیکی تغییر کرده است. این تغییرات شامل تهیه و امضای سفته نیز می‌شود که به‌صورت کاملاً الکترونیکی انجام می‌گیرد.»

مدیرعامل لندو درباره مزایای این طرح گفت: «امضای الکترونیکی باعث کاهش زمان دریافت تسهیلات به پنج روز و افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در مصرف حجم بالایی از کاغذ می‌شود. تا پیش از این برای هر درخواست حدود ۲۰ ورق کاغذ مصرف می‌شد که با استفاده از روش تماماً آنلاین، این عدد به صفر می‌رسد.»

سال ۱۳۹۱ در راستای تحقق دولت الکترونیک در ایران بود که امضای دیجیتال به‌عنوان یک روش قانونی برای تأیید صحت اسناد و مدارک دیجیتال تعریف شد؛ هرچند این مفهوم به‌تازگی و به‌ خاطر پیشرفت چشم‌گیر فناوری، کاربردی شده است. نکته قابل‌ توجه اینجاست که ثبت امضای دیجیتال در یک سامانه یکپارچه کشوری صورت می‌گیرد، برای همین تنها کاربرد آن در فرایند درخواست وام آنلاین از لندو نیست. شما می‌توانید با استفاده از امضای دیجیتال خود کارهای متنوع دیگری از قبیل صحت‌سنجی و احراز هویت، جلوگیری از تقلب در معاملات، اطمینان از عدم دستکاری اطلاعات و انجام سایر فرایندهای آنلاین بانکی را انجام دهید.

با آنلاین‌شدن روند وام‌دهی درخواست افراد وام‌گیرنده با سرعت و دقت بیشتری پیگیری می‌شود و دیگر نیازی به امضاهای متعدد برای قراردادهای حقوقی نیست.

در ضمن آنلاین‌شدن روند وام‌دهی و فرایند خرید اقساطی باعث صفر شدن مصرف کاغذ و کاهش رفت‌وآمدهای حضوری می‌شود که این موضوع اثرات مثبت محیط‌‌ زیستی زیادی را در پی خواهد داشت.


چگونه می‌توان از لندو وام آنلاین گرفت؟


در فرایند جدید لندو، فرد متقاضی می‌تواند با مراجعه به سایت این شرکت ثبت‌نام کند. بعد از آن با بارگذاری مدارک لازم و گذراندن مرحله اعتبارسنجی‌ (در صورتی که بر اساس قوانین بانک مرکزی واجد شرایط گرفتن وام باشد)، تا سقف ۲۰ میلیون تومان با سود بانکی ۱۸ درصد، وام خرید کالا یا خدمات دریافت کند. بازپرداخت این اقساط در بازه‌های ۶ الی ۱۲ ماهه خواهد بود و افراد می‌توانند از فروشگاه‌های طرف قرارداد لندو اقدام به خرید اقساطی موبایل و لپ‌تاپ، لوازم خانگی، تورهای مسافرتی، بیمه، دوره‌های آموزشی و… کنند.


پوشش تمام شهرهای ایران


تغییرات ایجادشده در فرایند لندو، سرعت دریافت وام را افزایش داده؛ به‌طوری‌ که مدت‌زمان ارائه وام در طرح جدید لندو از دو هفته به پنج روز کاهش یافته است. از سوی دیگر با توجه‌ به گزارش سالانه لندو، پرداخت وام در سال گذشته رشد شش‌برابری داشته که آنلاین‌شدن فرایند دریافت وام کالا و خدمات می‌تواند یک اتفاق خوشایند در حوزه مالی و اقتصادی کشور محسوب شود. بعد از اجرای فرایند تماماً آنلاین، تمام مناطق، حتی کوچک‌ترین شهرها و روستاهای کشور نیز از خدمات وام‌‌دهی لندو بهره‌مند می‌شوند که وام‌دهی حضوری این ویژگی را نداشت. با توجه‌ به آنلاین‌شدن تمامی مراحل درخواست وام، هزینه‌های عملیاتی نیز حذف شده است. 

ویژگی‌های وام تماماً آنلاین به شرح زیر است:

  • کاهش زمان وام‌دهی از دو هفته به پنج روز؛
  • حذف نیاز به مراجعه حضوری پیک شرکت به آدرس وام‌گیرنده؛
  • سرویس‌دهی به کل کشور؛
  • حذف نیاز به امضای فیزیکی فرم‌ها و قراردادهای متعدد؛
  • حذف هزینه عملیاتی درخواست وام برای وام‌گیرنده؛
  • حذف کاغذ و کمک به حفظ محیط‌ زیست.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.