راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ایران‌کیش در کیتکس 2022 / افتتاح حساب غیر حضوری و احراز هویت دیجیتال؛ محصولات و راه‌کارهای نوین ایران‌کیش

بعد از مدت‌ها چشم‌انتظاری شیفتگان تکنولوژی و نوآوری، نمایشگاه دوم کیتکس در مرکز نمایشگاه بین‌المللی کیش برگزار شد. نمایشگاهی برای به تصویر گذاشتن بسیاری از مواردی که این روزها در رسانه‌های مختلف حوزه فناوری می‌شنویم. همان چیزهایی که قرار است خیلی زود آینده را از آن خود کنند. شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش در چندروزه برگزاری این نمایشگاه انواع محصولات یا راهکارهای نوین در صنعت پرداخت را معرفی کرد که سامانه احراز هویت دیجیتال و افتتاح حساب غیر حضوری از جمله آن‌هاست.

به گزارش روابط عمومی ایران کیش، سامانه احراز هویت دیجیتال یک سامانه هوش مصنوعی و بومی است که تکنولوژی آن توسط بانک تجارت پیاده‌سازی شده است. ایران‌کیش موفق شده است این سامانه را در نسخه‌های وب، اندروید و ios پیاده‌سازی کند.

صرفه‌جویی در زمان، صرفه‌جویی در هزینه رفت‌وآمد، عدم ماندن در صف‌های معمول احراز هویت از موضوعاتی است که قطعاً در دورانی که ویروس کرونا بر آن سایه افکنده یک ضرورت به شمار می‌آید و سامانه احراز هویت دیجیتال این اهداف را برآورده می‌کند.

احراز هویت با توجه به الگوریتم‌های تشخیص چهره از طریق دوربین متصل به گوشی یا رایانه تأیید می‌شود تصاویر به‌صورت live detection و با استفاده از الگوریتم‌های موجود تشخیص تصویر لایو صورت می‌گیرد، این سامانه از طریق این الگوریتم‌ها، یک فریم از فیلم تصویر شخص را با تصویر کارت ملی فرد از طریق سرویس‌های ثبت احوال مقایسه می‌کند، اگر این مطابقت تأیید شود، احراز هویت فرد صورت می‌گیرد.

این سامانه همچنین امکان تطبیق شماره موبایل و کد ملی را فراهم می‌کند به‌نحوی‌که این اطمینان حاصل شود که کد ملی فرد متقاضی متعلق به دارنده سیم‌کارت است. بعد از احراز هویت، فرد می‌تواند از سرویس‌های متنوعی که این سامانه تحت پوشش قرار می‌دهد از جمله افتتاح حساب غیر حضوری استفاده کند.

این سامانه امکان احراز هویت را علاوه بر گوشی‌های هوشمند تحت ios و اندروید؛ توسط وب نیز فراهم کرده است.

مراحل تأیید این سیستم به‌صورت آنلاین و در زمان صورت می‌گیرد درحالی‌که در بسیاری از سیستم‌های مشابه مراحل تأییدهای نهایی آنلاین نیست و ممکن است تأیید 24 تا 48 ساعت زمان ببرد

تأیید تصاویر به‌صورت live detection امکان استفاده از عکس‌های نادرست در احراز هویت را غیرممکن می‌کند و با فیلمی که از تصویر فرد گرفته می‌شود با استفاده از الگوهای پلک، لبخند و حرکات چهره میزان امنیت و صحت احراز هویت را به حداکثر ممکن خواهد رساند.

در این سامانه خطای احراز هویت از این طریق نسبت به احراز هویت‌های حضوری کمتر است و عملیات احراز هویت به چند ثانیه تقلیل داده شده است.


سرویس افتتاح حساب غیر حضوری


از سرویس‌های بانکی مهم که از طریق این سامانه پیاده‌سازی گردیده است، سرویس سامانه افتتاح حساب غیر حضوری است، با این سیستم امکان افتتاح حساب غیر حضوری فراهم است و بعد از احراز هویت دیجیتال می‌توان نسبت به افتتاح حساب بانکی غیر حضوری با امنیت بالا اقدام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت