راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

آغاز ثبت نام طرح ترافیک 93 از فردا

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز ثبت نام طرح ترافیک سال 93 از صبح روز یکشنبه سوم آذر خبر داد و گفت: اجرای محدوده طرح ترافیک با هدف کنترل تردد و کاهش آلودگی هوا در محدوده مرکزی شهر انجام می‌شود. سيد جعفر تشكری هاشمی افزود: ثبت نام طرح ترافیک از سوم آذر آغاز شده و تا بیست و سه آذر ادامه خواهد داشت و زمان ثبت نام هیچ اولویتی برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند و لذا توصیه می‌شود شهروندان بدون عجله و سر فرصت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی با اعلام این که واگذاری طرح ترافیک به متقاضیان بر مبنای نظام امتیازبندی صورت می‌پذیرد، تاکید کرد: متقاضیانی که نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام می‌کنند، زمان صدور مجوز می‌بایست مدارک و مستندات مربوط به اطلاعات اعلام شده را ارائه کنند.

.

اختصاص 40 درصد مجوزهای 93 به سهمیه روزانه و هفتگی

معاون شهردار تهران با اشاره به اين كه به رغم افزایش تعداد خودروهای پایتخت نسبت به سال گذشته، تعداد مجوزهای طرح ترافیک نسبت به دوره قبل یک فقره هم افزایش نخواهد داشت، اظهار کرد: به منظور پاسخ گویی به نیازهای ضروری شهروندانی که موفق به دریافت مجوز سالانه نشده بودند، 10 درصد مجموع سهمیه‌های سال جاری به طرح ترافیک روزانه و هفتگی اختصاص پیدا کرد که این میزان برای سال آینده به 40 درصد مجموع سهمیه‌ها افزایش خواهد یافت. تشكری هاشمی با بيان اين‌كه به همین نسبت نیز از سهمیه سالانه طرح ترافیک افراد حقیقی و اشخاص حقوقی برای سال آینده کم می‌شود، تصریح کرد: نامه‌های مربوط به طرح ترافیک ادارات و سازمان‌ها تهیه شده که به تدریج برای این مجموعه‌ها ارسال خواهد شد.

وی با تأكيد بر اين‌كه هر گونه افزایشی در نرخ مجوزهای طرح ترافیک پس از تصویب شورای محترم اسلامی شهر تهران اعمال می‌شود، اضافه کرد: پیش بینی می‌کنیم نرخ مجوزها حدود 10 درصد افزایش پیدا کند که البته تمام درآمدهایی که بابت صدور طرح ترافیک اعم از روزانه، هفتگی و سالانه کسب می‌شود، صرف توسعه حمل و نقل عمومی و بهبود ترافیک شهر می‌شود.

.

تمام متقاضیان باید ثبت نام کنند

معاون شهردار تهران با اشاره به اين‌كه توسعه استفاده از خودروهای پاک از جمله سیاست‌های مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل و ترافیک است، اظهار کرد: به این منظور برای نخستین بار نسبت به ارائه رایگان طرح ترافیک برای تمام خودروهای برقی و هیبریدی اقدام خواهد شد و به منظور تشویق هر چه بیشتر به استفاده از خودروهای پاک، این اقدام به صورت رایگان صورت می‌پذیرد و هیچ وجهی از دارندگان این خودروها دریافت نخواهد شد.

تشكری هاشمی با بيان اين كه هیچ وجهی به صورت نقد از ثبت نام کنندگان دریافت نمی‌شود و تمام متقاضیان از جمله خبرنگاران می‌بایست نسبت به ثبت نام اولیه اقدام نمایند، تصریح کرد: تا پایان اسفند نسبت به صدور مجوزهای طرح ترافیک برای متقاضیانی که موفق به کسب امتیاز لازم شده اند، اقدام خواهد شد.

.

کنترل خودروهای فاقد مجوز

وی با تاکید بر این که کنترل خودروهای فاقد مجوز در محدوده طرح ترافیک برمبنای پلاک خودرو و از طریق سیستم پردازش تصویری صورت می‌پذیرد، اضافه کرد: تمام خودروها از جمله خودروهای وانت بار که دارای پلاک عین می‌باشند، باید از طریق اتحادیه مربوطه اقدام کنند و به جز خودروهای پلیس، آمبولانس‌های مرکز اورژانس، خودروهای آتش نشانی، اتوبوس‌های شرکت واحد و تاکسی‌هایی که تمام یا بخشی از مسیر آنها در محدوده طرح ترافیک قراردارد، سایر خودروها از جمله خودروهای امداد آب، برق و دیگر خدمات باید همچون سال گذشته نسبت به ثبت نام طرح ترافیک اقدام کنند.

.

ثبت نام از طریق سایت شهرداری تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان خاطر نشان کرد: همانند سال‌های گذشته در سال جاری نیز برای اقشاری از جمله خبرنگاران، بیماران خاص و معلولان و جانبازان عزیز سهمیه ویژه‌ای با حداقل تعرفه ممکن در نظر گرفته شده است.

گفتنی است تمامی متقاضیان مجوز طرح ترافیک می‌توانند از صبح روز یکشنبه سوم آذر با مراجعه به سایت شهرداری تهران و ورود به گزینه ثبت نام طرح ترافیک سالیانه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

منبع: عصر ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.