راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

نوبیتکس چهارساله شد / ثبت رکوردهای بازار رمزارزهای ایران در نوبیتکس

صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس با سه میلیون و 500 هزار کاربر ایرانی وارد پنجمین سال تأسیس خود شد. 

نوبیتکس در طول چهار سال فعالیت خود، 178 میلیون معامله موفق را ثبت کرده و رکوردهایی چون انجام یک میلیون و 632 هزار سفارش منجر به معامله در یک روز را داشته است. این رکورد در روز 27 فروردین 1400 ثبت شده و در همین روز، سه میلیون و 370 هزار بازدید از سایت این پلتفرم نیز صورت گرفته است. 

حالا خانواده این صرافی ارز دیجیتال در آستانه ورود به پنجمین سال فعالیت، یک تیم بزرگ 245 نفره است که امکان خریدوفروش 25 کوین با ریال و تتر را در بستری امن برای کاربران خود فراهم کرده است.

این شرکت به‌منظور به‌کارگیری فناوری‌های نو در جهت ارتقای خدماتش، اقدامات مختلفی در طول فعالیت خود انجام داده است. از جمله این اقدامات، فراهم‌کردن امکان ذخیره‌سازی دارایی کاربران در سامانه‌هایی است که تمام آن از سوی متخصصان داخلی نوبیتکس طراحی شده و با اعمال محدودیت‌هایی، ضریب امنیت را به حداکثر رسانده است. ساختار چندامضایی، ذخیره‌سازی سرد دارایی‌ها و تغییر دوره‌ای آدرس ولت‌ها، از ویژگی‌های این سامانه است که باعث ارتقای امنیت دارایی کاربران شده است. 

اضافه‌کردن رمزارزهای جدید به بازار نوبیتکس، ایجاد امکان انتقال تتر و بیت‌کوین از طریق تترشیلد و لایتنینگ، ایجاد مرورگر اختصاصی، بهبود مستمر تجربه کاربری اپلیکیشن اندروید و انتشار نسخه آی‌اواس آن، پشتیبانی از شبکه بایننس اسمارت چین و… از دیگر اقداماتی بود که نوبیتکس انجام داده است. همچنین رکورد یک میلیون نصب اپلیکیشن اندروید نوبیتکس در کافه‌بازار شکسته شده و تعداد نصب اپ اندروید آن به یک میلیون و 700 هزار نصب رسیده است. 

این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم ایرانی تبادل رمزارز، همزمان با افزایش تعداد کاربران خود و به‌منظور افزایش میزان رضایت آنها، تیم پشتیبانی خود را نیز توسعه داده و هم‌اکنون بیش از 125 نفر در این بخش مشغول به کار هستند. همچنین از آنجا که سرعت احراز هویت کاربران برای خریدوفروش در نوبیتکس از دغدغه‌های مهم کاربران این صرافی بوده، سرعت ارتقای سطح کاربری نیز افزایش یافته، به‌طوری که روزانه 1400 نفر در نوبیتکس احراز هویت می‌شوند و حداکثر زمان انتظار برای احراز هویت کاربران، 48 ساعت است. 

به‌دنبال برنامه‌های توسعه‌ای نوبیتکس، امسال رمزارزهای جدیدی در بازار نوبیتکس فهرست شده است. یونی سوآپ، استیبل‌کوین غیرمتمرکز دای، چین‌لینک، پولکادات، آوه، کاردانو، شیبا، فانتوم، ماتیک و ارزهای متاورسیِ مانا، سند و اکسی، رمزارزهایی هستند که در یک سال گذشته به بازار نوبیتکس اضافه شده‌اند و قرار است رمزارزهای دیگری نیز در ماه‌های پیش رو به نوبیتکس افزوده شود. به گفته مدیران این شرکت، انتخاب رمزارز برای فهرست‌شدن در بازارهای نوبیتکس با حساسیت‌های زیادی همراه است و جدای از تقاضای کاربران، پشتوانه قوی و پروژه‌های پیش روی یک کوین اهمیت زیادی برای نوبیتکس دارد. از طرفی، ذخیره‌سازی امن در کیف پول سرد و ایجاد ساختار چندامضایی برای هر کوین، از جمله دلایلی است که اضافه‌شدن کوین‌های جدید در نوبیتکس را با دقت و حساسیت زیادی همراه کرده است.


 ایجاد بستر انتقال تتر به‌صورت محافظت‌شده 


از دیگر اقدامات نوبیتکس که در سال جاری انجام شده، فراهم‌کردن امکان انتقال تتر محافظت‌شده با عنوان تترشیلد است. این اقدام به‌دنبال ایجاد نگرانی کاربران ایرانی از تحریم‌های بین‌المللی، به‌ویژه نگرانی از محدودیت‌های احتمالی از سوی بنیاد تتر انجام شده است. با استفاده از تتر شیلد، شناسایی آدرس کیف پول مبدأ و مقصد تتر مشخص نمی‌شود و ریسک شناسایی و مسدود کردن کیف پول‌ها تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد.


لایتنینگ، شبکه‌ای برای انتقال فوری و ارزان بیت‌کوین


نوبیتکس همچنین برای اولین‌بار در ایران با پشتیبانی از شبکه لایتنینگ، امکان انتقال بیت‌کوین با بالاترین سرعت و کمترین هزینه، روی شبکه لایه دوم لایتنینگ را برای کاربرانش فراهم کرده است. لایتنینگ با ایجاد کانال دوطرفه بین مبدأ و مقصد، راه‌‌حل مناسبی برای انتقال دارایی‌های خرد بیت‌کوین به حساب می‌آید.

از شهریور امسال پنل سود و زیان نیز در نوبیتکس فعال شد. با استفاده از این پنل، کاربران می‌توانند عملکرد سرمایه‌گذاری خود را در بازه‌های روزانه، هفتگی و ماهانه مشاهده کنند.

ایجاد امکان انتقال بر بستر زنجیره هوشمند بایننس یا بایننس اسمارت چین (BSC) نیز یکی دیگر از اقدامات توسعه‌ای نوبیتکس بوده است. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.