راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

رتبه‌بندی گروه مؤسسات بیمه‌ای میان ۵۰۰ شرکت برتر ایران در سال ۱۴۰۰

مؤسسات بیمه‌ای و رتبه‌بندی آنها یکی از بخش‌های بررسی‌شده در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر ایران است. این فهرست هرساله توسط سازمان مدیریت صنعتی با استفاده از اطلاعات سال گذشته تهیه و منتشر می‌شود.

جایگاه و رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه نسبت به سال گذشته تغییرات بسیار قابل‌ توجهی داشته است. شرکت بیمه‌ ایران موفق به کسب بالاترین رتبه فروش در صنعت بیمه‌ شده است، در حالی که این شرکت در سال گذشته در فهرست حضور نداشته است. بیمه‌ ایران امسال رتبه ۲۱ را در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر دریافت کرده است.

بیمه آسیا، امسال هم مانند سال گذشته در رتبه دوم گروه‌بندی تخصصی قرار دارد. بیمه آسیا، سال گذشته در رتبه ۴۶ شاخص کلی ۵۰۰ شرکت برتر قرار داشت و امسال با چهار پله افت، جایگاه ۵۰ را دریافت کرده است. بیمه پاسارگاد به‌عنوان سومین شرکت موفق در فروش، در جایگاه ۵۸  شاخص کلی قرار دارد. بیمه پاسارگاد سال گذشته در جایگاه پنجم گروه‌بندی هم‌صنفانش و رتبه ۹۰ در فهرست ۵۰۰ شرکت قرار داشته است.  

بر اساس آخرین بررسی‌ها بیمه دانا در رتبه چهارم و ۵۹ قرار گرفته است. این شرکت سال گذشته رتبه سوم و جایگاه ۵۸ را از آن خود کرده بود. بیمه دی سال گذشته جایگاه اول را میان شرکت‌های بیمه‌ای داشت و رتبه ۴۴ را میان ۵۰۰ شرکت برتر کسب کرده بود، اما امسال نه‌تنها در جایگاه پنجم گروه‌بندی خود قرار گرفت، بلکه با سقوط ۲۴پله‌ای از رتبه ۴۴ میان ۵۰۰ شرکت به جایگاه ۶۸ رسید.

دو شرکت بیمه معلم و بیمه کوثر در جایگاه پیشین خود درجا زدند و مانند گزارش سال گذشته به‌ترتیب در رتبه ۶ و ۷ ثابت ماندند. البته در رتبه‌بندی کلی ۵۰۰ شرکت برتر، بیمه معلم از رتبه ۹۳ به رتبه ۹۱ صعود کرد و بیمه کوثر از رتبه ۹۸ به مرتبه ۹۲ رسید.

جایگاه هشتم امسال به بیمه پارسیان تعلق دارد، بیمه پارسیان سال گذشته در رتبه چهارم گروه‌بندی تخصصی بیمه قرار داشت و از جایگاه ۸۷ شاخص کل  برخوردار بود. بیمه پارسیان امسال چهار پله سقوط در گروه خودش و ۱۷ پله افت در میان ۵۰۰ شرکت برتر در کشور را تجربه کرد.

شرکت بیمه ملت سال گذشته در رتبه‌بندی گروه بیمه قرار نگرفته بود، اما امسال با ۳۸.۵۰۱.۶ میلیارد فروش جایگاه نهم شرکت‌های بیمه‌ای را از آن خود کرد. بیمه ملت در رتبه ۱۱۸ شرکت‌های برتر ایران قرار دارد.

شرکت بیمه نوین دهمین شرکت منتخب صنعت بیمه از حیث فروش است که رتبه ۱۴۵ شرکت‌های برتر را دارد. بیمه نوین سال گذشته در رتبه ۸ و ۱۲۸ قرار داشت. شرکت بیمه سرمد جایگاه ۱۱ میان شرکت‌های بیمه و مرتبه ۱۴۹ میان ۵۰۰ شرکت برتر را دارد. بیمه سرمد سال گذشته در جایگاه ۱۴۳ قرار گرفته بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.