راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

چگونه قبوض خدماتی خود را از طریق اپلیکیشن شاپ پرداخت کنیم؟


شرکت شاپ یکی از پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی و خدمات نرم‌افزاری است و از دیگر خدمات آن می‌توان به خدمات مدیریت فروشگاهی و پرداخت اشاره کرد. شرکت تراکنش همراه ایمن یا همان شاپ توانسته است با راه‌اندازی یک اپلیکشن خدماتی که عمدتا به ارائه سرویس‌های پرداختی می‌پردازد، انجام بسیاری از کارهای پرداختی را که امروزه در زندگی افراد نقش بسیار مهمی دارند مانند پرداخت قبوض به صورت اینترنتی، خرید شارژ و اینترنت، پرداخت عوارض، خرید بلیط، کارت به کارت و سایر خدمات پرداختی را برای کاربران خود فراهم کرده و آسان سازد.

به گزارش روابط عمومی شاپ، از آنجایی که این اپلیکیشن متعلق به شرکت تراکنش همراه ایمن است، به عنوان یکی از ابزارهای نوین برای انجام تراکنش‌های خدماتی و پرداختی فعالیت می‌کند، یکی از امکانات مهم و کاربردی این اپلیکیشن، امکان پرداخت قبوض موبایل‌هایی با خطوط دائمی، قبوض تلفن‌های ثابت و سایر قبوض خدماتی است و این امکان فراهم شده است که کابران اپلیکیشن شاپ در کمترین زمان ممکن و با ساده‌ترین روش بتوانند از قبض استعلام گرفته و مبلغ بدهی را پرداخت یا تسویه کنند.

قبوضی که امکان پرداخت آن‌ها در اپلیکیشن شاپ وجود دارد شامل قبض گاز، قبض آب، قبض برق و قبض خطوط دائمی اپراتور همراه اول و قبض تلفن ثابت است که برای گرفتن استعلام و پرداخت هر کدام، کاربران باید مراحلی را انجام دهند. اولین قدم نصب اپلیکیشن شاپ است که با توجه به سیستم عامل تلفن همراه می‌توان به راحتی اپلیکیشن را نصب کرد.

به علاوه امکان استفاده از نسخه وب اپلیکیشن نیز وجود دارد. پس از نصب و ورود به اپلیکیشن، باید شماره تلفن مورد نظر وارد شده و پس از آن کد تایید برای آن شماره به صورت پیامک ارسال می‌شود. پس از وارد کردن کد تایید صفحه‌ اصلی باز شده و گرینه‌های قبض برای کاربران نمایان هستند و کاربران می‌توانند با توجه به نوع قبض خود از آن استعلام گرفته و قبض مورد نظر را پرداخت کنند. همچنین هر قبض پرداخت شده در آرشیو ذخیره خواهد شد و کاربران در هر زمان که بخواهند می‌توانند به آن مراجعه کنند. به علاوه در اپلیکیشن شاپ گزینه‌ای وجود دارد با نام شناسه‌های پرکاربرد که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا همیشه به لیست قبوضی پرداختی خود که به صورت معمول پرداخت می‌کنند، دسترسی داشته باشند.

برای پرداخت قبض گاز، ابتدا نام قبض و شماره اشتراک را وارد کرده، سپس می‌توان از میزان بدهی استعلام گرفته و اقام به پرداخت آن کرد. به علاوه پس از پرداخت کدی جهت پیگیری وضعیت قبض پرداختی نیز به کاربر داده خواهد شد. برای پرداخت قبض آب و برق نیز با رفتن به بخش پرداخت قبوض و وارد کردن شناسه قبض، می‌توان بدهی را در سریع‌ترین زمان تسویه کرد. برای پرداخت قبض تلفن ثابت نیز باید وارد قسمت قبض شده و با انتخاب گرینه‌ تلفن ثابت و وارد کردن شماره تلفن و نام قبض، آن را پرداخت کرد.

برای پرداخت قبض تلفن همراه نیز می‌توان به بخش قبض موبایل رفته و به صورت خودکار قبض تلفن همراه را مشاهده و پرداخت کرد. برای پرداخت قبض تلفن همراهی که خط آن متعلق به کاربر نیست باید حتما شماره تلفن همراه در قسمت مشخص‌شده آن وارد شود. یکی از امکانات دیگر که پرداخت قبض را برای کاربران از این هم آسان‌تر می‌کند، اسکن قبض است که می‌توان بدون نیاز به شناسه، برای پرداخت قبوض اقدام کرد. نکته‌ دیگر اینکه امکان پرداخت قبوض هم از طریق کیف پول شاپ و هم به صورت مستقیم از طریق درگاه بانکی وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.