راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سرمایه‌گذاری ۲/۵ میلیاردی اسمارت‌آپ در استارتاپ لندتکی والتا

استارتاپ «والــتا»، اسمارت‌آپ ونچرز را به دلیل ساختار حرفه‌ای و تجارب اعضای آن برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای شخصی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای جذب سرمایه‌ می‌دانند.

استارتاپ «والــتا» پلتفرم مدیریت ثروت و تسهیلات است که ابزارهای پرداخت آنلاین و خرید اعتباری را در کنار امکان سرمایه‌گذاری، در یک سرویس فراهم کرده و به کاربر امکان می‌دهد به‌واسطه تأمین مالی لیزینگ‌ها، در فضای مجازی، به‌صورت اقساطی خرید کند.

پیشینه شکل‌گیری «والتا» اینطور است که روح اله پرنیان مهر اواسط سال ۹۴ با ایده «خرید اقساطی از طریق شبکه اجتماعی» در رویداد «این بانک ۲» که توسط بانک مرکزی برگزارشده بود، شرکت می‌‌کند، ولی آن زمان به دلیل نبود زیرساخت مناسب به‌جایی نمی‌رسد. روح اله مجدد اوایل سال ۹۹ با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش تقاضا برای خرید اقساطی تصمیم می‌گیرد ایده‌اش را با روشی متفاوت‌ از قبل اجرایی کند.

پرنیان مهر، والتا را با همراهی سپیده پرنوش و شکیلا اکبری راه‌اندازی می‌کند و باتجربه‌ای که اعضای گروه در بخش‌های مختلف ازجمله  صنعت  بانکی، مالی، سرمایه‌گذاری، خرده‌فروشی، فینتک و حقوقی دارند می‌توانند پیشرفت‌های قابل‌توجهی را کسب کنند.

در ادامه والتا با همراهی یک سرمایه‌گذار مراحل اولیه خود را پشت سر می‌گذارد و برای توسعه و رشد به جذب سرمایه‌ بیشتر نیاز پیدا می‌کند که در این مسیر با « اسمارت‌آپ » به توافق می‌رسد.

اعضای گروه والتا در مورد انتخاب اسمارت‌آپ به‌عنوان سرمایه‌گذار گفتند: «اسمارت‌آپ به دلیل ساختار حرفه‌ای و تجارب اعضای آن در راه اندازی کسب‌وکارهای شخصی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای جذب سرمایه‌ والتا بود. البته ما برای توسعه‌ بیشتر به فکر جذب سرمایه در راندهای بعد نیز هستیم که اسمارت‌آپ تجربه خوبی در این زمینه دارد.»

وحیدرضا سلیمانی مدیرعامل اسمارت‌آپ دلایل سرمایه‌گذاری روی کسب‌وکار والتا را این‌چنین بیان کرد: «بازار وام‌دهی خرد در دنیا یکی از بازارهایی است که محل تولد تعداد زیادی استارتاپ یونیکورن بوده، زیرا استارتاپ‌های این حوزه مستقیماً در بالاتر رفتن تقاضا در بازارهای مختلف و رونق اقتصادی تاثیرگذار هستند و از طرف دیگر با توجه به نرخ بالای تورم و کاهش قدرت خرید، این نیاز در ایران به‌شدت احساس می‌شود.»

اسمارت‌آپ در کنار تجربه‌‌ سرمایه‌گذاری قبلی در این حوزه و شناخت جذابیت‌های این بازار و با توجه به دانش، تجربه و کارهای انجام‌شده و دیدگاه بلندپروازانه‌ گروه والتا، علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این کسب‌وکار شد.

اسمارت‌آپ در روند سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر و برنامه‌ی توسعه کسب‌وکار خود،‌ در حوزه خدمات مالی و تأمین سرمایه و سرویس‌های مرتبط با آن تمرکز ویژه‌ای دارد و با دقت این بازارها را رصد می‌کند.

1 دیدگاه
  1. حسن می‌گوید

    سلام من خرید کردم نمیدانم کدوم قسمت رفته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت