راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

چشم‌انداز اقتصادی ۲۰۲۱ توسط صندوق بین‌المللی پول به‌روز رسانی شد

صندوق بین‌المللی پول چشم‌انداز اقتصادی ۲۰۲۱ را به‌روزرسانی کرد که در آن تخمین رشد اقتصادی برای آمریکا و سایر کشورهای ثروتمند ارتقا داده‌شده اما رشد اقتصادی جهان دست‌نخورده باقی‌مانده است.

به گزارش مهر، همچنین پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان در این به‌روزرسانی همان ۶ درصدی که قبلاً پیش‌بینی‌شده بود باقی‌مانده است. تفاوت بین رویکرد صندوق در مورد کشورهای درحال‌توسعه و پیشرفته بیشتر به میزان دسترسی به واکسن کرونا و تداوم حمایت‌های مالی مرتبط است. درحالی‌که کشورهای درحال‌توسعه در هر دو زمینه با چالش‌هایی روبرو هستند، واکسیناسیون در کشورهای پیشرفته باقدرت انجام‌شده و حمایت مالی هنوز ادامه دارد.

طبق گزارش «گیتا گوپیتا»، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول حدود ۴۰ درصد جوامع پیشرفته کاملاً واکسینه شده‌اند؛ درحالی‌که در جوامع درحال‌توسعه تنها ۱۱ درصد جمعیت واکسن دریافت کرده‌اند. به‌این‌ترتیب صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصادی آمریکا برای سال ۲۰۲۱ را ۰.۶ درصد نسبت به پیش‌بینی قبلی افزایش داد و به ۷ درصد رساند و پیش‌بینی رشد اقتصادی این کشور در ۲۰۲۲ را ۱.۴ درصد بالا برد و به ۴.۹ درصد رساند.

بزرگ‌ترین افزایش در پیش‌بینی‌های رشد اقتصادی صندوق بین‌المللی پول به انگلستان رسید. صندوق پیش‌بینی قبلی خود را ۱.۷ درصد بالا برد و اعلام کرد در سال ۲۰۲۱ اقتصاد انگلستان ۷ درصد رشد خواهد داشت. همچنین در این چشم‌انداز جدید پیش‌بینی رشد اقتصادی منطقه یورو ۰.۲ درصد افزایش داده شد و پیش‌بینی رشد اقتصادی ژاپن ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد.

منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]