راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

انتقال ثروت دیجیتالی به وراث در روسیه امکان‌پذیر می‌شود

بخش مطبوعاتی برنامه فناوری ملی روسیه اعلام کرد که متخصصان روسی سرویسی را برای انتقال اطلاعات مالی دیجیتالی در دست تهیه دارند که شهروندان می‌توانند ثروت خود را به صورت دیجیتالی برای وراث ذخیره کنند.

به گزارش ایرنا، سازمان فناوری ملی روسیه اعلام کرد: «این مرکز  با استفاده از فناوری بلاکچین یک سرویس کپسول زمان ایجاد می‌کند. این سرویس به افراد امکان می‌دهد تا داده‌ها و دارایی‌های دیجیتالی را به صورت ایمن ذخیره کنند.»

دیمیتری ایزوکوف مدیر این پروژه در گفت‌وگو با ریانووستی تصریح کرد: «افراد می‌توانند تمام رمزهای عبور برای شبکه‌های اجتماعی گرفته تا کلیدهای کیف پول بیت‌کوین را پس از سال‌ها به وراث خود منتقل کنند.»

او بابیان اینکه در حال حاضر وب‌سایت پروژه درحال‌توسعه است، خاطرنشان کرد: «در آنجا کاربران می‌توانند تمام اطلاعات لازم را به صورت رمزگذاری شده با شرط انتقال آن‌ها به افراد خاص پس از مدت‌زمان مشخص ذخیره کنند. حداقل دوره ذخیره اطلاعات شش ماه است.»

پیش‌ از این نیز اعلام شد که دانشمندان سلول حافظه جدیدی طراحی کرده‌اند که می‌تواند حجم بالایی از اطلاعات دیجیتال را با مصرف میزان کمی از انرژی در خود ذخیره کند. آن‌ها همچنین به‌تازگی یک نمونه عملی از نوع جدیدی از سلول حافظه الکترونیکی که به حافظه جهانی (universal memory) معروف است، طراحی کرده‌اند.

این سلول حافظه با یک رویکرد مکانیک کوانتومی طراحی‌ که می‌تواند هم‌زمان با گردش الکترون‌ها، بازده انرژی سیستم را بهسازی کند.

منبع ایرنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.