راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

با پشتیبانی ۱۲ بانک، هزینه سفر اسنپ در لحظه با رانندگان تسویه می‌شود


اسنپ با فراهم کردن قابلیت «تسویه حساب در لحظه» سعی کرده نگرانی کاربران راننده درباره دسترسی آنی به درآمدشان را برطرف کند. درآمد کاربران راننده با فعال کردن امکان «تسویه در لحظه» اسنپ در کمتر از چند دقیقه به حسابشان واریز می‌شود. این تاکسی اینترنتی برای دسترسی بیشتر کاربران راننده خود به این قابلیت و پوشش‌دهی وسیع آن، تعداد بانک‌هایی را که از امکان تسویه حساب در لحظه اسنپ پشتیبانی می‌کنند به ۱۲ بانک افزایش داده است. در حال حاضر بانک‌های ملی، ملت، صادرات، پاسارگاد، سپه، تجارت، شهر، پارسیان، کشاورزی، انصار، آینده و سامان از قابلیت تسویه در لحظهٔ اسنپ پشتیبانی می‌کنند. 


پوشش‌دهی ۸۵ درصدی قابلیت «تسویه در لحظه» اسنپ 


به گزارش روابط عمومی اسنپ، فرید شهابی، مدیر تجاری اسنپ، درباره پوشش‌دهی گسترده امکان تسویه در لحظه این شرکت می‌گوید: «این ۱۲ بانک حدود ۸۵ درصد از کاربران راننده ما را پوشش می‌دهند و در حال حاضر به‌طور میانگین در یک هفته ۴۵ درصد از تسویه حساب اسنپ با کاربران راننده به‌صورت در لحظه انجام می‌شود.»

دو گزینه «تسویه در لحظه» و «تسویه روزانه» برای کاربران راننده اسنپ فعال است. اگر کاربر راننده تسویه روزانه را انتخاب کند حساب او به طور روزانه تسویه می‌شود. اما در صورت انتخاب تسویه در لحظه، تا ۵ بار در روز و تا سقف ۷۵۰ هزار تومان می‌تواند درخواست تسویه حساب دهد و در کمتر از چند دقیقه، مبلغ کارکرد او به حساب بانکی‌اش واریز می‌شود. به این ترتیب اسنپ در هر زمانی که مد نظر راننده باشد می‌تواند با او تسویه حساب کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تسویه حساب در لحظه اسنپ می‌توان به اینجا مراجعه کرد.


چرا هنوز درخواست پول نقد یا کارت‌به‌کارت مطرح می‌شود؟


به گفته شهابی، اسنپ تلاش می‌کند تا شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کند که درخواست پول نقد از سوی کاربران راننده به حداقل برسد و مسافران با پرداخت آنلاین و به‌راحتی هزینه سفر خود را پرداخت کنند. با وجود فراهم شدن امکان تسویه در لحظه چرا برخی از کاربران راننده هنوز پرداخت نقدی را به آنلاین ترجیح می‌دهند؟ یکی از مواردی که کاربران راننده به آن اشاره می‌کنند معطل شدن آن‌ها هنگام رسیدن به مقصد است، زیرا مسافر بعد از رسیدن به مقصد اقدام به شارژ اعتبار خود می‌کند. این معطلی برای کاربر راننده‌ای که می‌خواهد سفر بعدی خود را شروع کند به‌صرفه نیست و در نتیجه پرداخت نقدی را ترجیح می‌دهد. 

علاوه بر اینکه اسنپ به کاربران راننده خود توصیه می‌کند با توجه به دسترسی گسترده به قابلیت تسویه در لحظه از درخواست پول نقد خودداری کنند، لازم است مسافران نیز همکاری لازم را هنگام پرداخت آنلاین داشته باشند تا از مواردی مانند معطلی کاربران راننده جلوگیری شود.

پرداخت کارت‌به‌کارت نیز خلاف قوانین اسنپ است، زیرا اگر مشکلی در این فرایند به وجود آید، این شرکت امکان پیگیری موضوع را نخواهد داشت. برای مثال فردی اگر هنگام واریز مبلغ به جای ۴ صفر به اشتباه ۵ صفر وارد کند امکان اثبات و بازگرداندن مبلغ با چالش‌هایی همراه می‌شود. 

در پایان گفتنی است، اگر فردی قصد دارد فعالیت خود را، به عنوان کاربر راننده، در ناوگان اسنپ شروع کند می‌تواند همین حالا، بدون نیاز به مراجعه حضوری، از طریق این صفحه ثبت‌نام کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.