راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام با اپلیکیشن تاپ

امکان احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام، در اپلیکیشن تاپ برای کاربران فراهم شد. ازاین‌پس کاربران تاپ می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و اتلاف وقت در صف‌های طولانی، تمام فرآیندهای ثبت‌نام و احراز هویت سامانه سجام را از خانه و با گوشی تلفن همراهشان، به‌سادگی و در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

این ویژگی جدید اپلیکیشن تاپ، به‌خصوص با گسترش روزافزون ویروس کرونا، ارزش دوچندانی پیدا می‌کند. با تاپ می‌توانیم در خانه بمانیم و تمام خدمات الکترونیک خود را تنها در بستر یک اپلیکیشن کاربردی دریافت کنیم.


احراز هویت سجام چیست؟


احراز هویت سجام یکی از ویژگی‌های کاربردی تاپ برای علاقه‌مندان به ورود در بازار سرمایه است. اپلیکیشن تاپ با ساده‌سازی روند ثبت‌نام سجام و احراز هویت در سامانه سجام، این فرآیند را برای کاربران خود راحت‌تر و سریع‌تر کرده است. همچنین تاپ با ایجاد بستری امن برای آغاز فعالیت‌های مالی کاربران در بازار سرمایه، امکان انجام تمام فرآیندهای احراز هویت را به‌صورت غیرحضوری برای کاربران خود فراهم کرده است.

برای انجام احراز هویت غیرحضوری با تاپ، لازم است از پیش در سامانه سجام ثبت‌نام کرده باشید. پس اگر هنوز ثبت‌نام خود را در سامانه سجام کامل نکرده‌اید، ابتدا وارد اپلیکیشن تاپ شده و فرآیند ثبت‌نام خود را به پایان برسانید.

چنانچه قبلاً در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اید ولی هنوز احراز هویت نشده‌اید، می‌توانید این کار را از طریق اپلیکیشن تاپ انجام دهید:

 1. ابتدا وارد اپلیکیشن شده و از منوی صفحه اصلی، گزینه بازار سرمایه را انتخاب کنید.
 2. سپس در صفحه بعد، گزینه احراز هویت سجام (گزینه دوم) را لمس کنید.
 3. در مرحله بعد شماره همراه خود و سپس کد امنیتی را وارد کنید و منتظر دریافت کد تایید بمانید.
 4. در مرحله بعد کد ملی خود را وارد می‌کنید و وارد صفحه اطلاعات و مدارک لازم برای احراز هویت خواهید شد.
 5. در این صفحه، مرحله‌به‌مرحله اطلاعات خواسته‌شده را اضافه و تصویر مدارک لازم را آپلود کنید.
 6. پس از اتمام مراحل و مرور اطلاعات و مدارک واردشده، دکمه تایید و ذخیره را لمس کنید.

راهنمای ثبت‌نام سامانه سجام با اپلیکیشن تاپ


همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، قبل از احراز هویت لازم است در سامانه سجام ثبت‌نام خود را تکمیل کرده باشید. با کمک اپلیکیشن تاپ می‌توانید مراحل ثبت‌نام سجام خود را به‌راحتی انجام دهید. توجه داشته باشید برای انجام مبادلات مالی از قبیل ثبت‌نام و احراز هویت سامانه سجام، پرداخت‌های کارت به کارت و … لازم است با شماره تلفن همراه که به نام شماست، وارد تاپ شوید.

برای ثبت‌نام سامانه سجام با اپلیکیشن تاپ، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. پس از وارد شدن به اپلیکیشن، گزینه بازار سرمایه را انتخاب کنید.
 2. در صفحه جدید، گزینه اول، «ثبت‌نام سامانه سجام» را لمس کنید.
 3. حالا وارد صفحه بعد می‌شوید، شماره همراه (به نام کاربر) و کد امنیتی را وارد کرده و دکمه دریافت کد تایید را لمس کنید.
 4. پس از دریافت کد تایید، تمام اطلاعات هویتی خواسته‌شده شامل کد ملی، آدرس، شماره تماس، شماره‌حساب و … را وارد کنید.
 5. در پایان پس از مرور اطلاعات واردشده، دکمه تایید و ذخیره‌سازی را لمس کنید.

مزایای ثبت‌نام سامانه سجام از طریق اپلیکیشن تاپ


با ثبت‌نام سامانه سجام از طریق اپلیکیشن تاپ:

 • از پر کردن فرم‌های متعدد و مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت بی‌نیاز می‌شوید. پس در وقت ارزشمند شما صرفه‌جویی خواهد شد.
 • می‌توانید اطلاعات واردشده در زمان ثبت‌نام را، هر زمان که تمایل داشته باشید در اپلیکیشن تغییر دهید. اطلاعات جدید به‌صورت خودکار در تمام سرویس‌های مالی مورداستفاده شما از قبیل کارگزاری‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و غیره ثبت خواهند شد.
 • به تمام بازارهای سرمایه دسترسی خواهید داشت.
 • نیازی به ثبت‌نام مجدد در سایر سرویس‌های بازارهای مالی مانند کارگزاری‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های تأمین سرمایه و سایر نهادهای مشابه نخواهید داشت. ثبت‌نام سجام به‌منزله ثبت‌نام در تمام این سرویس‌ها تلقی شده و می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.
 • تمام مطالبات و عواید نقدی شما از بازارهای سرمایه به شماره‌حساب اعلام‌شده شما در هنگام ثبت‌نام واریز می‌شود. در صورت نیاز می‌توانید شماره‌حساب خود را از طریق اپلیکیشن تاپ تغییر دهید.

راهنمای دانلود و نصب اپلیکیشن تاپ


تاپ، یک اپلیکیشن موبایلی کاربردی، با رابطه کاربری روان و آسان است که باهدف ساده‌سازی خدمات الکترونیک موردنیاز کاربران در بستر یک اپلیکیشن و به‌صورت امن ایجادشده است.

تاپ فعالیت خود را با ویژگی‌هایی مانند امکان پرداخت‌های کارت به کارت از تمام کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب آغاز کرد و امروز ده‌ها خدمات مختلف از قبیل:

 • خدمات خودرویی شامل پرداخت عوارض و جریمه‌های خودرو، هزینه ورود به طرح ترافیک و …
 • خرید انواع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، بیمه عمر و …
 • خدمات سامانه صیاد شامل صدور، استعلام اعتبار و انتقال چک
 • خرید شارژ و بسته‌های اینترنت همراه
 • خدمات پرداخت کارت به کارت، گرفتن موجودی و … از تمام بانک‌های کشور
 • تمام خدمات پارسی کارت
 • خرید بلیت ورودی اماکن گردشگری مانند موزه‌ها و …

و بسیاری خدمات آنلاین دیگر را برای کاربران خود ارائه می‌کند. تاپ دیگر فقط یک اپلیکیشن ساده پرداخت نیست، بلکه یک دستیار همه‌کاره و ضروری برای هر شهروند محسوب می‌شود.

برای دانلود و نصب اپلیکیشن تاپ از طریق گوگل‌پلی، بازار و مایکت فقط به اینترنت و یک گوشی موبایل هوشمند نیاز دارید. استفاده از خدمات تاپ رایگان است و برای همیشه رایگان باقی خواهد ماند.

منبع روابط عمومی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.