راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

فرابورس مجوز تأمین مالی جمعی ققنوس را صادر کرد

شرکت ققنوس از میزبانان شبکه ققنوس، اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده در ایران، مجوز پلتفرم تأمین مالی جمعی را از فرابورس دریافت کرد و به‌زودی اولین طرح تأمین مالی در سکوی تأمین مالی ققنوس به‌عنوان بستر امن و شفاف تأمین مالی کسب‌و‌کارهای نوپا در کشور اجرا می‌شود.

شرکت ققنوس (فناوری‌های اطلاعاتی مالی توزیع شده یکتا ققنوس پارس)، یکی از میزبانان شبکه ققنوس به‌صورت رسمی با تائید کارگروه ارزیابی تأمین مالی جمعی توانست تا مجوز تأمین مالی جمعی را از شرکت فرابورس دریافت کند؛ سکوی تأمین مالی جمعی ققنوس مبتنی بر فناوری دفترکل توزیع‌شده راهکاری امن و شفاف در راستای کاهش ریسک سرمایه‌گذاران و افزایش جذابیت فرآیند تأمین مالی برای متقاضیان است. این محصول که مبتنی بر قوانین و مقررات تأمین مالی جمعی در کشور فعالیت دارد، بستری امن و شفاف را برای تأمین مالی کسب‌و‌کارهای نوپا و اجرایی سازی ایده‌های جدید ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی ققنوس، بازیگران سامانه تأمین مالی جمعی ققنوس را متقاضیان جذب سرمایه، تأمین‌کنندگان سکوی ققنوس (سرمایه‌گذاران) و شرکای راهبردی (سرمایه‌گذاران خطرپذیر) تشکیل می‌دهند؛ در سامانه تأمین مالی جمعی ققنوس، ابتدا متقاضی به پلتفرم مراجعه کرده و توسط شریک راهبردی طرف قرارداد سکو مورد ارزیابی و ارزش‌گذاری قرار می‌گیرد. سپس در صورت حصول توافق میان متقاضی و شریک راهبردی، طرح به سکو تأمین مالی ققنوس منتقل می‌شود. در این وضعیت، برای طرح گواهی مشارکت صادرشده و به تأمین‌کنندگان (سرمایه‌گذاران) عرضه می‌شود که سرمایه‌گذاران دارای کد سجام می‌توانند گواهی مشارکت را خریداری کنند. در این پلتفرم، شریک تجاری با تعهد پوشش جذب به متقاضی اطمینان می‌دهد که در صورت عدم تکمیل بودجه موردنیاز طرح در سکو، الباقی توسط وی تأمین خواهد شد و به مشارکت‌کنندگان اطمینان می‌دهد که در پایان دوره اعلامی برای گواهی مشارکت، اصل سرمایه همراه با سود به‌حساب سجامی آن‌ها واریز می‌شود.

از مزیت‌های پلتفرم تأمین مالی جمعی ققنوس برای سرمایه‌گذاران می‌توان به کاهش ریسک با ارزش‌گذاری اولیه توسط شریک راهبردی ققنوس، نظارت بر طرح و اخذ تصمیم‌های بهینه توسط یک سرمایه‌گذار هوشمند و قابلیت دسترسی سریع و آسان از طریق اپلیکیشن کیف توکن ققنوس اشاره داشت.

پلتفرم تأمین مالی جمعی ققنوس برای متقاضیان جذب سرمایه ویژگی‌هایی ازجمله اطمینان از موفقیت پروژه تأمین مالی (پوشش جذب توسط شریک راهبردی)، همراهی سرمایه‌گذار هوشمند برای بهبود عملکرد طرح، استفاده از ظرفیت بیش از ۴۰ هزار کاربر فعال ققنوس و تبدیل مشارکت‌کننده در طرح به نخستین مشتریان وفادار اشاره داشت. همچنین این پلتفرم قابلیت‌های مهمی شامل توزیع ریسک سرمایه‌گذاری و افزایش بازدهی منابع را برای شرکای راهبردی (شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر) دارد.

لازم به ذکر است، به‌زودی و هم‌زمان با رونمایی سامانه تأمین مالی جمعی ققنوس، اولین طرح سکو تأمین مالی جمعی ققنوس رونمایی خواهد شد که در مدت یک‌ماهه عرضه اولیه، کاربران اپلیکیشن کیف توکن ققنوس، پلتفرم هوشمند مدیریت دارایی دیجیتال، می‌توانند گواهی مشارکت این طرح در زمینه محصولات و خدمات فناوری زنجیره‌بلوک را خریداری کنند؛ به‌منظور دسترسی به خدمات سامانه تأمین مالی جمعی ققنوس، نسخه ۱.۸ کیف توکن ققنوس را از آدرس kuknos.ir/walletdownload نصب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.