راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات چه امکاناتی دارد؟ {عکس روز}

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: کارکرد نظام مالیاتی با ایجاد نظام الکترونیکی و امکان پرداخت الکترونیکی مالیات ارتقا یافته است. علی عسکری، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با بیان این که پرداخت مالیات حقوق به صورت الکترونیکی از دیگر خدماتی است که در نظام الکترونیکی مالیاتی ارائه می‌شود، گفت: در کشور ما شرکت‌های مختلف دولتی، خصوصی، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، دوایر و موسسات مختلفی وجود دارند که تا پیش از این ملزم به ارائه لیست حقوق به صورت کاغذی، CD و دستی بودند ولی از این پس این امکان فراهم شده لیست حقوق را به صورت آنلاین (ON LINE) تکمیل کرده و از طریق اینترنت به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند.

maliat-tax-way2pay-92-04-19

مهم ترین خدمتی که از تیر ماه امسال برای مودیان فراهم شده امکان پرداخت مالیات به صورت اینترنتی است. همچنین از این پس امکان ارائه صورت معاملات به صورت اینترنتی فراهم شده پس از تکمیل، این فرم‌ها را به صورت اینترنتی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال کنند.

.

سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات

با استفاده از امکانات سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات مودیان می‌توانند بدون مراجعه به واحدهای مالیاتی و از طریق مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.TAX.gov.ir نسبت به کارهای زیر اقدام نمایند.

• صدور قبوض پرداخت مالیات

• چاپ این قبوض (در صورت تمایل مودی به پرداخت در شعب بانکی و یا استفاده از دستگاه‌های ATM)

• و یا پرداخت اینترنتی مالیات (بدون نیاز به مراجعه به بانک و یا دستگاه‌های ATM)

• مشاهده فهرست و وضعیت قبوض مالیاتی صادره و پرداختی

 برای عملیات تیر ماه سال جاری و بعد از آن، مودیان محترم مالیاتی می‌توانند بدون هرگونه مراجعه به واحدهای مالیاتی، نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات متعلقه از طریق الکترونیکی با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان به نشانی www.TAX.gov.ir اقدام نمایند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۶ بعد از ظهر با شماره ۳۵۰۸۷ تماس بگیرید.

1 نظر
  1. مددی می‌گوید

    سلام :
    لطف کنید فونت برنامه را درشتر بنویسید چشمامون کور شد مطالب خوانده نمی شودی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.