راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مالیات را الکترونیکی پرداخت کنید

بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان شرکت پست و سازمان امور مالیاتی، امکان پرداخت الکترونیکی مالیات ماشین‌های عمومی در دفاتر پستی فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، محمدحسن کرباسیان – رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پست -با بیان این مطلب، اظهار کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، صاحبان ماشین‌های عمومی می‌توانند با مراجعه به دفاتر پستی نسبت به پرداخت مالیات سالانه خودروی خود اقدام کنند.

وی با اشاره به ارائه خدمات برخط در بسیاری از دفاتر پستی افزود: صاحبان ماشین‌های عمومی می‌توانند با ارائه شماره خودروی خود از میزان مالیات آن مطلع شده و به صورت الکترونیکی پرداخت کنند و مفاصا حساب خود را از دفاتر پستی دریافت کنند.

او خاطر نشان کرد: از زمان اجرای این تفاهم نامه، ۱۳۰ هزار متقاضی در تهران و ۱۱۰ هزار متقاضی در اصفهان از طریق دفاتر پستی نسبت به پرداخت مالیات خودروی خود اقدام کرده‌اند.

مدیر عامل شرکت پست با اشاره به گستردگی دفاتر پستی، تصریح کرد: اجرای این تفاهم نامه موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه متقاضیان و هم‌چنین کاهش رفت و آمدهای زائد در سطح شهر شده است.

محمدحسن کرباسیان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای افزایش سرویس‌های برخط گفت: ارائه خدمات مربوط به کارت سوخت از دیگر خدماتی است که به صورت برخط در دفاتر پستی به متقاضیان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا پهنای باند مناسب را از مراجع ذی ربط به منظور تعریف و ارائه سرویس‌های جدید به صورت بر خط در دفاتر پستی را فراهم کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.