راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مالیات را الکترونیکی پرداخت کنید

بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده ميان شرکت پست و سازمان امور مالياتي، امکان پرداخت الکترونيکي ماليات ماشين‌هاي عمومي در دفاتر پستي فراهم شده است.

به گزارش ايسنا، محمدحسن کرباسيان – رئيس هيات مديره و مدير عامل شرکت پست -با بيان اين مطلب، اظهار كرد: بر اساس اين تفاهم‌نامه، صاحبان ماشين‌هاي عمومي مي‌توانند با مراجعه به دفاتر پستي نسبت به پرداخت ماليات سالانه خودروي خود اقدام کنند.

وي با اشاره به ارائه خدمات برخط در بسياري از دفاتر پستي افزود: صاحبان ماشين‌هاي عمومي مي‌توانند با ارائه شماره خودروي خود از ميزان ماليات آن مطلع شده و به صورت الکترونيکي پرداخت کنند و مفاصا حساب خود را از دفاتر پستي دريافت کنند.

او خاطر نشان کرد: از زمان اجراي اين تفاهم نامه، 130 هزار متقاضي در تهران و 110 هزار متقاضي در اصفهان از طريق دفاتر پستي نسبت به پرداخت ماليات خودروي خود اقدام کرده‌اند.

مدير عامل شرکت پست با اشاره به گستردگي دفاتر پستي، تصريح کرد: اجراي اين تفاهم نامه موجب صرفه‌جويي در زمان و هزينه متقاضيان و هم‌چنين کاهش رفت و آمدهاي زائد در سطح شهر شده است.

محمدحسن کرباسيان با اشاره به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته براي افزايش سرويس‌هاي برخط گفت: ارائه خدمات مربوط به کارت سوخت از ديگر خدماتي است که به صورت برخط در دفاتر پستي به متقاضيان ارائه مي‌شود.

وي ادامه داد: در تلاشيم تا پهناي باند مناسب را از مراجع ذي ربط به منظور تعريف و ارائه سرويس‌هاي جديد به صورت بر خط در دفاتر پستي را فراهم کنيم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.