راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سرویس امنیت سفر به اپلیکیشن اسنپ اضافه شد

تاکسی اینترنتی اسنپ، به منظور تأمین امنیت مسافران سرویسی به نام امنیت سفر را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. با استفاده از این قابلیت، امکان تماس مستقیم با تیم ویژه‌ امنیت سفر، امکان به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی زنده و تماس مستقیم با اورژانس برای کاربران فراهم شده است.

روابط‌عمومی اسنپ درباره حساسیت‌های ویژه‌ای که نسبت به تأمین امنیت مسافران در تاکسی‌های اینترنتی وجود دارد، گفت: «امنیت سفر همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اسنپ بوده و برای تأمین آن یک تیم متخصص در واحد امنیت سفر این سامانه به‌صورت ۲۴ساعته در هفت روز هفته از کاربران راننده و مسافر پشتیبانی می‌کند. سرویس اسنپ با هدف برقراری ارتباطی مستقیم و بدون واسطه با این تیم، برای تمامی کاربران مسافر راه‌اندازی شده و در ماه‌های آتی با امکانات بیشتری به‌روز خواهد شد.»


سرویس امنیت سفر اسنپ چه قابلیت‌هایی دارد؟


سرویس امنیت سفر، با نشان یک سپر آبی‌رنگ، در سمت چپ نقشه نمایش داده می‌شود. این سرویس تمام اقدامات و امکانات امنیتی اسنپ را به‌صورت متمرکز در خود جای می‌دهد. اگر هنگام سفر وارد این بخش شوید، راهنمایی‌های لازم برای استفاده از امکانات آن از جمله دانستنی‌های مهم امنیتی، امکان به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی، تماس با تیم امنیت سفر و تماس مستقیم با اورژانس را خواهید دید.


دانستنی‌های مهم امنیتی


در بخش دانستنی‌های مهم امنیتی به سه سوال پاسخ داده شده است. روند تایید صلاحیت رانندگان در اسنپ به چه شکل انجام می‌شود، گزینه عدم رعایت حریم شخصی چه تاثیری بر امنیت سفرها خواهد داشت و مهم‌تر از همه اسنپ برای امنیت کاربران خود تابه‌حال چه اقداماتی انجام داده است؟

در این بخش مواردی ذکر شده که کاربران با رعایت آن می‌توانند سفر امن‌تری داشته باشند، پنهان کردن شماره‌تلفن همراه‌شان با استفاده از قابلیت تماس امن، به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی زنده از طریق اپلیکیشن با دوستان و خانواده و همین‌طور تطبیق دادن مشخصات خودرو و راننده پیش از آغاز سفر از جمله این موارد است. 


تماس با تیم امنیت سفر


تماس با تیم امنیت سفر، گزینه‌ای است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن در موارد اضطراری به‌سرعت با تیم امنیت سفر تماس بگیرند. این امکان فقط برای گزارش موارد اضطراری در اپلیکیشن طراحی شده است. درصورتی‌که کاربران هنگام سفر به هر دلیل احساس عدم امنیت کنند توصیه می‌شود پیش از هر اقدامی با تیم امنیت سفر اسنپ تماس بگیرند. تشخیص اضطراری بودن موقعیت بر عهده خود کاربران است و در صورت نیاز به مداخله سریع پشتیبانی با استفاده از این گزینه می‌توانند مستقیم با تیم امنیت سفر تماس بگیرند. برای رعایت حقوق افرادی که ممکن است در شرایط اضطراری باشند اکیداً به کاربران توصیه می‌شودکه موارد غیراضطراری خود را مثل همیشه از طریق خطوط تلفنی پشتیبانی با اسنپ در میان بگذارند.


تماس با اورژانس


یکی دیگر از امکانات سرویس امنیت سفر گزینه تماس با اورژانس است. کاربران اکنون می‌توانند در صورت نیاز از طریق اپلیکیشن اسنپ به‌سرعت اورژانس را مطلع کنند. همچنان توصیه می‌شود که بروز حوادث در حین سفر به تیم امنیت سفر نیز اطلاع داده شود تا امکان پشتیبانی‌های بعدی برای اسنپ میسر باشد.

به گفته روابط‌عمومی اسنپ، در مرحله بعدی، امکان ارسال لوکیشن دقیق به مرکز اورژانس به این سرویس اضافه خواهد شد. برای آشنایی با دیگر اقدامات و امکانات اسنپ برای امنیت سفر به اینجا مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.