راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ایجاد کنسرسیوم 1000 میلیاردی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌ ICT توسط شرکت مبین وان کیش

مدیرعامل مبین وان: ما کنسرسیومی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی شکل داده‌ایم که به این وسیله ضمن تنوع‌بخشی به خطوط درآمدی و سودآوری شرکت و نیز حفظ منافع سهامداران، قصد داریم تحول عظیمی را در این حوزه‌ فناوری ایجاد کنیم.

شرکت مبین وان کیش با هدف توسعه و ارتقای زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و نیز گسترش سبد درآمدی خود، کنسرسیوم ICT تشکیل می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مبین وان، مدیرعامل مبین وان با اعلام این خبر اظهار کرد: «ما کنسرسیومی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی شکل داده‌ایم که به این وسیله ضمن تنوع‌بخشی به خطوط درآمدی و سودآوری شرکت و نیز حفظ منافع سهامداران، قصد داریم تحول عظیمی را در این حوزه‌ فناوری ایجاد کنیم.»

وکیلی‌نیا افزود: «این کنسرسیوم اقتصادی جهت سرمایه‌گذاری در حوزه‌ ICT با هدایت و راهبری شرکت مبین وان کیش ایجادشده است و ما علاوه بر این راهبری، وظیفه‌ی گزینش و انتخاب گزینه‌های مناسب جهت سرمایه‌گذاری را نیز بر عهده داریم.»

مدیرعامل مبین وان ضمن تأکید بر در اختیار داشتن مدیریت راهبردی این کنسرسیوم افزود که سرمایه‌گذاری ما در کنسرسیوم مذکور شامل ۴۰ درصد از سهام آن است.

او هدف از ایجاد این کنسرسیوم را سرمایه‌گذاری در حوزه‌های متنوع ICT از جمله خرید سهام شرکت‌های با پتانسیل قوی در سودآوری و نیز سرمایه‌گذاری در طرح‌ها، اپلیکیشن‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه‌ ICT و تولید محتوا عنوان کرد و ادامه داد: «این کنسرسیوم با حرکت به این سمت و سرمایه‌گذاری هدفمند در حوزه‌های نوآورانه در زیست‌بوم فناوری اطلاعات کشور و نیز حوزه‌های تولید و نشر محتوا به‌ویژه محتوای ویدیویی، موسیقی و بازی‌های موبایلی و رایانه‌ای؛ قصد دارد به بزرگ‌ترین کنسرسیوم این حوزه تبدیل شود. امیدواریم با این سرمایه‌گذاری در یک برنامه‌ریزی استراتژیک کوتاه‌مدت بتوانیم سود خوبی را نیز شناسایی کنیم.»

وکیلی‌نیا اظهار داشت: «با مکانیسم و سازوکاری که تنظیم‌شده، شرکت مبین وان مستقل از سهامی که در این کنسرسیوم دارا است و از محل مازاد ارزشی که شناسایی خواهد شد نیز می‌تواند سود مناسبی را شناسایی کند که تأثیر قابل توجهی در تراز پایان دوره‌ی این شرکت خواهد داشت. همچنین علاوه بر منافع و سودآوری‌های یاد شده کارمزد راهبری شرکت نیز یک درصد از محل سرمایه‌گذاری محقق شده است که دست‌کم ۱۰ میلیارد ریال است.»

مدیرعامل مبین وان در پایان افزود: «این شرکت در سال جاری رشد درآمدی و سود قابل‌ملاحظه‌ای داشته است. ما در ۹ ماهه‌ی ابتدایی این سال ۳۱ میلیارد سود داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۰۰ درصد رشد داشته است. به این ترتیب می‌توان گفت که مبین وان کیش وارد یک دوره‌ی استثنایی در حوزه‌های کسب‌وکار و درآمدی خود شده است.»

منبع روبط عمومی شرکت مبین وان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.