راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آغاز به کار آزمایشی پلتفرم بانکداری دیجیتال بانک ایران‌زمین

مراسم آغاز به کار آزمایشی پلتفرم فراز در راستای راه‌اندازی بانکداری دیجیتال با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و هیئت عامل این بانک برگزار شد.

به گزارش روابط‌ عمومی ایران‌زمین، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران‌زمین در آغاز مراسم بیان کرد: «گذر از بانکداری سنتی و الکترونیک برای نظام بانکی یک ضرورت است، در ماه‌های اخیر و با شیوع کرونا مشاهده کردیم که اگر بانکداری دیجیتال به‌صورت کامل راه‌اندازی شده بود، ما شاهد بسیاری از مشکلات و خطرات ناشی از حضور مردم در شعب نبودیم. در واقع ما با راه‌اندازی این پلتفرم به دنبال ابزار و زیرساختی فراتر از یک بانک بودیم تا هم مشتریان خرد و هم‌کسب‌و‌کارهای نوین بتوانند فعالیت‌های خود را در بستر آن انجام دهند.»

او افزود: «واقعیت این است که در بخش قانون‌گذاری باید نگاه ویژه‌ای به نیازهای بانکداری دیجیتال و سرعت بخشیدن به وضع قوانین مرتبط انجام شود. بحث احراز هویت دیجیتال باید جزو اولویت‌های قانون‌گذاری قرار بگیرد، تا حضور در شعب کاهش‌یافته و اجرای بانکداری دیجیتال در بخش مشتریان خرد با سرعت بیشتری پیاده‌سازی شود. امروز تلاش‌های چهارساله همکاران به ثمر رسیده و به‌زودی پلتفرم فراز پس از طی مراحل اولیه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.»

در ادامه فرهاد اینالوئی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین، با اشاره به نگاه ویژه بانکداری دیجیتال به کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌ها گفت: «شیوه زندگی تغییر کرده است و این تغییر به دلیل کرونا در ماه‌های اخیر سرعت بیشتری گرفته است که این نیازمند تغییرات اساسی در ارائه خدمات در تمامی بخش‌ها است. دوران بعد از کرونا دوران کسب‌وکارها و بازیگران جدید است. بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی در حال تغییر و پوست‌اندازی هستند و از دل آنها کسب‌وکارهای جدیدی ایجاد خواهد شد که دیگر ارائه خدمات بانکی به شکل سنتی به آنها امکان‌پذیر نیست».

اینالوئی ادامه داد: «در سال‌های گذشته بانک‌ها از کسب‌وکارها به لحاظ ارائه خدمات دیجیتالی متفاوت عقب‌افتاده بودند که با اجرای بانکداری دیجیتال بسیاری از این محدودیت‌های گذشته برداشته خواهد شد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.