راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

زلزله در بانک‌های بزرگ / داستان تکراری تعویض مدیر عامل‌ها

مدیرعامل بانک ملی ناگهان رفتنی شد

آخرین خانه تکانی‌ بانکی دولت پس از بازگشت وزیر اقتصاد از ماموریت کاری (تاجیکستان) با حضور رامین پاشایی فام در بانک ملی و رفتنی شدن فرشاد حیدری از این بانک رقم خواهد خورد. به گزارش مهر، گفته می شود سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش از سفر خود برای شرکت در اجلاس بانک توسعه اسلامی، به رامین پاشایی فام مدیرعامل بانک سپه پیشنهاد حضور در بانک ملی به عنوان مدیرعامل را مطرح کرده است.

شنیده شده است، این پیشنهاد وزیر اقتصاد به پاشایی فام به صورت شفاهی مطرح شده و هنوز حکمی در این زمینه از سوی حسینی صادر نشده است و هر تغییری در این راستا پس از بازگشت وزیر اقتصاد از ماموریت کاری اجرایی و عملیاتی خواهد شد. با رفتن احتمالی پاشایی فام به بانک ملی، باید منتظر تعیین مدیرعامل جدید برای این بانک نیز باشیم.

محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی امروز در حاشیه جلسه دولت از سلب صلاحت 10 بانک و مؤسسه مالی و اعتباری که مصوبات شورای پول و اعتبار را درباره نرخ سود بانکی رعایت نکردند خبرداد و گفت: مسئولان برخی از واحدهای بانکی و مؤسسات مالی و اعتباری متخلف را برکنار کردیم.

با این حال، یک مقام مسئول در بانک ملی در گفتگو با مهر اعلام کرد تغییر مدیرعامل بانک ملی ارتباطی با اظهارات امروز رئیس کل بانک مرکزی درباره سلب صلاحیت 10 بانک و موسسه مالی و اعتباری ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.