راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی چه زمانی دست از آشوب‌زایی برمی‌دارد؟

واقعیت این است که بانک مرکزی باید آغوشی داشته باشد که همه را پذیرا باشد و با همه با مهربانی برخورد کند. متاسفانه در برخی موارد بانک مرکزی ما دچار افراط می‌شود و در برخی موارد هم تفریط. بانک مرکزی ما افراط‌هایش را با تفریط‌هایش جبران می‌کند و این علاوه بر اشکالات فراوانی که دارد باعث می‌شود مردم هم دچار نگرانی شوند. واقعیت این است که بانک مرکزی بیش‌تر از هر جای دیگری باید مراقب گفته‌هایش باشد.

بانک مرکزی ما در آخرین گفته‌اش گفته:

بانک مرکزی به دارندگان دستگاه‌های پایانه فروش توصیه کرد عملیات فروش را شخصا انجام دهند.

بانک مرکزی طی اطلاعیه‌ای از دارندگان دستگاه‌های پایانه‌های فروش (POS) درخواست کرد جهت جلوگیری از سوء‌استفاده های احتمالی، به جز ورود رمز، کلیه عملیات مربوط به خرید از قبیل کشیدن کارت، ثبت مبلغ، اخذ رسید و گرفتن موجودی را شخصا” انجام دهند. این بانک همچنین به دارندگان کارت‌های بانکی توصیه کرد: با کنترل فرایند ‌کشیدن کارت، رمز کارت را شخصا” وارد کنند. در روزهای گذشته عده ای کلاهبردار با سوء استفاده از عدم آگاهی برخی از فروشندگان از طریق پایانه‌های فروش فروشگاهی، اقدام به جعل برگه رسید خرید کرده و این فروشگاه‌ها را متضرر کرده بودند.

این شیوه اطلاع‌رسانی متاسفانه بر سبیل از قضا سرکنگبین صفرا فزود است و جز ایجاد وحشت تاثیر دیگری بر مردم ندارد. اگر کسی نداند ممکن است تصور کند خدای نکرده بانک مرکزی ما با بانکداری و پرداخت الکترونیک سر ناسازگاری دارد و تلاش می‌کند با رفتار و گفتارش این موجود ذلیل مرده را خانه‌نشین کند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.