راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

راه اندازی آزمایشی روبل دیجیتال روسیه در شبه جزیره کریمه

  شبه جزیره کریمه اولین منطقه در روسیه است که از روبل دیجیتال استفاده می‌کند. آناتولی آکساکوف، رئیس بخش امور مالی کمیته دومای روسیه با اعلام این خبر گفت: « این اقدام به کسب وکارهای داخلی کمک می‌کند تحریم‌ها را دور بزنند.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از راشاتودی،آکساکوف گفت: « این پروژه آزمایشی در سال آینده میلادی آغاز شده و متخصصان همگی موافق اجرای این آزمایش هستند. بانک مرکزی روسیه در ماه اکتبر یک رایزنی عمومی در مورد راه‌اندازی روبل دیجیتال آغاز کرد که تا پایان سال ادامه دارد. این بانک اعلام کرد روبل دیجیتال شکل دیجیتال پول ملی روسیه خواهد بود و هدف از راه‌اندازی آن تسریع و تسهیل پرداخت‌ها و افزایش ایمنی آن است. قرار نیست روبل دیجیتال جایگزین پول‌های موجود شود ولی در کنار روبل نقدی و غیرنقدی منتشر خواهد شد. اشخاص و کسب وکارها می توانند آزادانه روبل دیجیتال را به کیف پول‌های الکترونیک خود منتقل کرده و از آن در گوشی‌های موبایل خود به صورت آنلاین و آفلاین استفاده کنند و حتی پول خود را به اشکال موجود تبدیل کنند.»

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه در ماه اکتبر گفت: « استفاده آزمایشی از روبل دیجیتال در پایان سال آینده میلادی آغاز خواهد شد. همچنین اشاره کرد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را نمی‌توان مثل پول نقد و ارزهای مجازی بدون نام و نشان منتقل کرد ولی بانک مرکزی برای تقویت محرمانه بودن عملیات ها تلاش خواهد کرد.»

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.