راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سقف تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در بانک توسعه صادرات افزایش یافت

رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران از افزایش سقف اعتباری شعبه برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان غیر صادراتی معادل سقف تسهیلات صادراتی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، مجید غفوری‌منش گفت: «در پی ارتقا شعبه یزد به درجه ممتازی، این شعبه در نظر دارد برای شرکت‌های دانش‌بنیان غیر‌صادراتی، معادل آنچه که به شرکت‌های صادراتی این حوزه پرداخت می‌کند، تسهیلات تخصیص دهد.»

غفوری‌منش با اشاره به معرفی خدمات بانک توسعه صادرات، تصریح کرد:«شعبه یزد از دو سال پیش تاکنون با کمک پارک علم و فناوری این استان به شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات ارائه می‌دهد و در این محدوده زمانی بیش از 1000 میلیارد ریال به شرکت‌های کوچک و بزرگ صادراتی این حوزه تسهیلات ارائه کرده است.
بر اساس توافق‌های انجام شده در سطوح کلان بانک توسعه صادرات ایران حداکثر مبلغ پرداختی به شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی در سطح استان یزد تا سقف 150 میلیارد ریال و سقف صدور ضمانت‌نامه از صندوق پژوهش فناوری یزد از 50 به 400 میلیارد ریال افزایش یافت.»
غفوری‌منش از پذیرش در رهن قرارگرفتن املاک ارزیابی شده تا 100درصد مبلغ ارزیابی شده از سوی بانک برای شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: «به‌منظور تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان مدت قراردادهای تسهیلاتی نیز از شش ماه تا یک تا دو سال افزایش یافت.
او از شرکت‌های دانش‌بنیان خواست به‌منظور تسریع در روند ارائه خدمات، رونوشت درخواست ارائه شده به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری را هم‌زمان به بانک توسعه صادرات ایران ارسال کنند. هرچند شرکت‌های صادراتی برای دریافت تسهیلات در اولویت هستند اما درخواست شرکت‌های فناورانه نیز در بانک توسعه صادرات ایران بررسی می‌شود.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.