راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نحوه حضور در مجمع و چگونگی رأی‌گیری در انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام شد

تمامی اعضای سازمان نظام صنفی که قصد شرکت در انتخابات را دارند، باید در مهلت اعلامی توسط دبیرخانه، به پورتال سازمان متبوع خود مراجعه کرده و پس از ورود، از طریق لینک «معرفی نماینده در مجمع»، اطلاعات نماینده خود در مجمع را معرفی کنند.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان نصر استان تهران، هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای متشکل از اعضای شاخه شرکت‌ها، اعضای شاخه فروشگاه‌ها، اعضای شاخه مشاوران و بازرس، در دوره‌های سه‌ساله از طریق انتخابات، تشکیل می‌شود. در پی شروع ویروس کرونا در سال جاری و بر اساس تصمیم هیئت‌مدیره سازمان، فرایند شرکت در دوره ششم مجمع و انتخابات هیئت‌مدیره این سازمان به این شرح است:

گام اول) معرفی نماینده در مجمع

تمامی اعضای سازمان که قصد شرکت در انتخابات را دارند، باید در مهلت اعلامی توسط دبیرخانه، به پورتال سازمان متبوع خود مراجعه کرده و پس از ورود، از طریق لینک «معرفی نماینده در مجمع»، اطلاعات نماینده خود را در مجمع معرفی کنند.

برای اعضای شاخه شرکت‌ها، باید نام و نام خانوادگی نماینده، شماره‌تلفن همراه و کد ملی نماینده ثبت شود. علاوه‌برآن، روزنامه رسمی (دال بر عضو بودن فرد در هیئت‌مدیره) و نامه معرفی شرکت که به امضای امضا گران مجاز رسیده و ممهور به مهر شرکت است، باید بارگذاری شود.

ازآنجاکه احراز هویت فرد از طریق سامانه شاهکار انجام می‌شود، شماره‌تلفن همراه و کد ملی نماینده باید به‌درستی ثبت شده باشند؛ در غیر این صورت، امکان ورود نماینده به سامانه انتخابات وجود نخواهد داشت.

در صورت احراز هویت، پیامکی دال بر ثبت نماینده شرکت در مجمع ارسال خواهد شد که در آن علاوه بر مشخصات شرکت و تعداد برگ رأی، لینک سامانه انتخابات، تاریخ و زمان شرکت در انتخابات هم اعلام شده است. در صورت تأیید نشدن هویت در سامانه احراز هویت، برای اصلاح اطلاعات باید مجدداً به پرتال و پروفایل خود مراجعه شود.

اگر شرکت قصد دارد فردی را به‌عنوان وکیل برای مجمع معرفی کند، باید وکالت‌نامه محضری (به‌جای معرفی‌نامه) بارگذاری و شماره‌تلفن همراه و کد ملی وکیل نیز وارد شود.

اعضای شاخه فروشگاه‌ها هم باید برای معرفی نماینده به پروفایل خود در پرتال مراجعه کنند. برای این اعضا تنها نیاز است اطلاعات دارنده پروانه کسب ثبت شود. امکان معرفی وکیل وجود برای اعضای این شاخه وجود ندارد. اعضای شاخه مشاوران هم باید برای معرفی نماینده به پروفایل خود در پرتال مراجعه کنند. برای این اعضا هم تنها نیاز است که اطلاعات فرد مشاور ثبت شود.

گام دوم) ورود به سامانه رأی‌گیری

نمایندگان معرفی شده باید برای رأی دادن به نامزدهای موردنظر ابتدا به سایت مخصوص انتخابات مراجعه کنند. ورود به سامانه بر اساس کد ملی انجام خواهد شد. در صفحه احراز هویت پس از واردکردن»کد عضویت» و «کد ملی نماینده»، ابتدا احراز هویت از طریق سامانه شاهکار انجام شده و در صورت موفقیت، یک کد OTP برای شماره‌تلفن همراه فرد ارسال می‏شود.

کد OTP ارسالی برای مدت ۱۲۰ ثانیه (۲ دقیقه) معتبر بوده و فرد نماینده باید ضمن ثبت آن در این مدت، وارد سامانه انتخابات شود. پس از گذشت این زمان و انقضای کد ارسالی، فرد باید دوباره تلاش کند.

در صفحه انتخاب نامزدها، اعضای هر شاخه باید به صفر تا حداکثر تعداد افراد موردنیاز در آن شاخه و همچنین به صفر تا یک نفر نامزد بازرس رأی دهند. نماینده پس از تکمیل انتخاب، رأی خود را ثبت اولیه می‌کند.

پس از آن، یک کد OTP دیگر به شماره‌تلفن همراه نماینده ارسال می‌شود. با ثبت این کد توسط نماینده، رأی ثبت نهایی شده و غیرقابل‌تغییر خواهد بود. پس از ثبت نهایی رأی، یک کد پیگیری برای فرد از طریق پیامک ارسال خواهد شد. فرد می‌تواند از طریق این کد بعداً مشخصات ثبتی رأی خود را بازیابی کند.

نامزدهای بازرس برای هر سه شاخه شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و مشاوران مشترک است و نتیجه آراء هر سه شاخه به‌صورت تجمیعی منتشر می‌شود. شاخه اشخاص حقیقی نمی‌توانند به بازرس رأی دهند.

منبع روابط‌ عمومی سازمان نصر استان تهران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.