راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

قانون مالیات ارزش افزوده تا پایان سال ۹۹ تمدید می‌شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ «قانون مالیات ارزش افزوده فعلی تا پایان سال ۹۹ تمدید می‌شود.» به گزارش فارس، مهدی طغیانی در پاسخ به این سؤال که قانون مالیات ارزش افزوده تا پایان مهرماه تمدید شده بود و با توجه به اینکه دوفوریت لایحه دولت برای تمدید این قانون تا پایان سال ۱۴۰۰ در مجلس رأی نیاورد، اظهارداشت: «مجلس یک فوریت لایحه دولت را تصویب کرد و البته این یک فوریت به منزله تمدید قانون فعلی نیست و در حال حاضر خلاء قانونی داریم.»

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:‌ «اکنون نمایندگان مجلس برای سرکشی به حوزه انتخابیه رفته‌اند و مجلس تعطیل است. هفته آینده با برگزاری کمیسیون اقتصادی یک فوریت تمدید قانون مالیات ارزش افزوده تصویب می‌شود. دولت معتقد است که تا پایان برنامه ششم این قانون تمدید شود اما مجلس تا پایان سال جاری با تمدید آن موافقت خواهد کرد و از اول آبان ماه لازم اجرا می‌شود.»

او ادامه داد: «امیدواریم ایرادات شورای نگهبان به اصلاحیه قانون جدید مالیات ارزش افزوده رفع و تا پایان سال برای اجرا ابلاغ شود.»

 این نماینده مجلس در پاسخ به این سؤال که در قانون پایانه فروشگاهی اخذ مالیات ارزش افزوده منوط به ثبت معاملات در سامانه مودیان است تصریح کرد: «با توجه به اینکه تا فروردین ۱۴۰۰ قانون فعلی مالیات ارزش افزوده تمدید خواهد شد. عملاً بحث سامانه مودیان در قانون پایانه‌های فروشگاهی می‌شود.»

منبع فارس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.