راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

محمود بهمنی دل خوشی از تغییر شعار بانک ملی ندارد

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تغییر شعار بانک ملی گفت: شعاری که پیشتر متعلق به این بانک بود، اعتماد مردم را زیاد می‌کند و می‌توان گفت، جزء لاینفک این بانک محسوب می‌شود.

محمود بهمنی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در سال ۱۳۰۷ به دلیل عرقی که مردم به بانک ملی داشتند، تصمیم گرفتند سرمایه این بانک را تامین کنند که بعد از این تصمیم سرمایه بانک توسط مردم، بازرگانان، تجار و در نهایت حتی فروش طلای زنان تامین شد.

وی افزود: لذا این بانک تنها بانکی است که به نام ملی نامگذاری شده و صاحبان حساب آن نیز به ندرت، چک برگشتی داشتند و مردم افتخار می‌کردند که نزد بانک ملی حساب داشته باشند. بهمنی یادآور شد: شعاری که پیش از این متعلق به بانک ملی بود، اعتماد مردم را به این بانک زیاد می‌کند و می‌توان گفت، جزء لاینفک این بانک محسوب می‌شود زیرا در طول زمانی متجاوز از ۸۰ سال، شعار اصلی بانک اعتماد به آن بوده و بر تارک این بانک، درخشیده و لازمه کار است.

به گفته وی، البته این شعار همواره ماندگار است و هیچگاه از بانک ملی فاصله نخواهد گرفت و در نهایت به عقیده من تغییر شعار یک بانک ۸۰ ساله کار چندان درستی نیست و اشتباه است.

پیش از این شعار بانک ملی «هر جا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می‌درخشد» بود که اکنون به «این بانک ملی است» تغییر پیدا کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.