راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

افزایش سرمایه ۶۵ درصدی رتاپ تصویب شد

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام تجارت الکترونیک پارسیان در خصوص افزایش سرمایه این شرکت با حضور بیش از ۷۰ درصد از سهامداران این شرکت، روز شنبه، ۲۹ شهریورماه برگزار شد.

در این مجمع افزایش سرمایه شرکت تاپ از مبلغ ۳.۶۴۳.۴۰۸ میلیون ریال به مبلغ ۶.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال معادل، ۶۵ درصد از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی  ۱.۱۹۹.۲۶۸ میلیون ریال و سود انباشته (۱.۱۵۷.۳۲۴ میلیون ریال) تصویب شد و مقرر شد اقدامات قانونی لازم به منظور ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها انجام شود.

احمد جعفری، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ) در این مجمع گزارشی از عملکرد این شرکت را به سهامداران ارائه داد. به‌گفته او سهم شرکت از تعداد و مبلغ تراکنش‌های صنعت پرداخت الکترونیکی کشور (کل درگاه‌های پذیرش) در مرداد ۱۳۹۹ نسبت به مرداد ۱۳۹۸ به ترتیب افزایش ۲.۴۰ درصدی و ۰.۹۸ درصدی داشته است. همچنین طی این مدت، سهم شرکت از تعداد و مبلغ تراکنش کارت‌خوان‌های فروشگاهی کشور رشدی معادل ۲.۰۵ درصد و ۱.۳۷ درصدی داشته که بیشترین مقدار افزایش سهم در بین شرکت‌های پی‌اس‌پی بوده است.

او با اشاره به اینکه در حوزه تعداد تراکنش جذب شده از طریق پایانه‌های اینترنتی، شرکت رتبه اول را بدست آورده است، بیان کرد که با توجه به پایداری سطح کیفیت خدمات ایجاد شده این رتبه را کسب کردیم.

او در ادامه گفت: «در حوزه تعداد تراکنش جذب شده از طریق پایانه‌های موبایلی نیز سهم شرکت نسبت به سال گذشته افزایش ۹ درصدی داشته است. این افزایش قابل توجه در سهم شرکت و رهبری بازار تراکنش‌های اینترنتی را می‌توان مرهون تمرکز ویژه شرکت طی سنوات اخیر در عرصه پرداخت‌های مجازی دانست.»

در ادامه علیرضا خداکرمی، رئیس هیات مدیره شرکت به عنوان رئیس مجمع با اشاره به افزایش سرمایه ۶۵ درصدی افزود: «محل افزایش سرمایه از سود انباشته و مطالبات حال شده و آورده نقدی خواهد بود.» طبق گفته او هم‌اکنون امکان مشاهده گردش سهام در پرتال امکان‌پذیر است و در تلاشیم پس از اخذ مجوز آغاز پذیره‌نویسی از سازمان بورس از اپلیکیشن تاپ در این مهم استفاده کنیم.

این مجمع برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین رفاه سهامداران به‌صورت زنده در وب‌سایت شرکت به نشانی www.pec.ir پخش شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.