راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

یک کیف پول با صاحبانی بیشتر از جمعیت کانادا

چهل میلیون ایرانی اکنون از خدمات کیف پول الکترونیک آپ استفاده می‌کنند که رقمی بیش از جمعیت ۳۸ میلیونی کانادا را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی آسان پرداخت، کیف پول الکترونیک آپ با هدف راحتی کاربران هنگام پرداخت‌های خرد، در دسترس تمامی کاربران این اپلیکیشن قرار دارد و حتی بسیار پیش‌تر از شیوع کووید-۱۹ توانسته‌ است مردم را از ورود چندباره رمزهای بانکی، پویا و کدهای امنیتی در ساعات مختلف شبانه‌روز، بی‌نیاز کند.

این کیف پول مدتی‌ست با اپلیکیشن‌های پرمخاطب کشور همچون اسنپ و اسنپ فود هم یکپارچه شده و هر کاربری که نیاز به پرداخت برای خدماتی مانند حمل‌و‌نقل، رستوران، کافه، جابه‌جایی کالا، مشورت پزشکی آنلاین و خرید سوپرماکتی دارد، می‌تواند بدون مشقت‌های وارد کردن رمز و کد امنیتی، به سادگی و با فشردن فقط یک دکمه، عبارت مهم «تراکنش موفق» دریافت کند؛ عبارتی که با وجود ظاهر ساده، گاهی زمان بسیاری از همه ما در تاکسی، رستوران یا حین انجام وظایف کاری در محل کار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز چندی پیش، نظر به توسعه فضای کسب‌وکار و شناسایی نیازهای جدید در حوزه پرداخت، الزامات ضروری فعالیت نهادهای جدید مؤسسات اعتباری و راهبران کیف پول الکترونیک را منتشر کرد که این موضوع گواهی‌ست بر اهمیت خدمات کیف پول در توسعه پرداخت الکترونیک.

کاربران آپ در پایین صفحه نخست اپلیکیشن، سمت چپ، با لمس گزینه کیف پول می‌توانند از خدمات متنوع و کاربردی آن استفاده کنند. در عین حال، با تاکید پزشکان در سرتاسر جهان به عدم استفاده از پول نقد، استفاده از خدمات کیف پول الکترونیک، همزمان با ساده‌سازی فرمول‌های تعریف‌شده پرداخت به صورت قانونی، راهکاری مناسب برای قطع زنجیره انتقال در امور بانکی است.

1 نظر
  1. محمد می‌گوید

    به نظر من اینطور نیست و دارید بزرگش میکنید! اکثر کاربران برای هربار پرداخت، همان مبلغ را به کیف پول اضافه میکنند و سپس موجودی کیف پول صفر میشود. این یعنی به همان تعداد وارد درگاه بانکی میشوند! کیف پول در ایران جواب نخواد داد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.