راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک تجارت ورود به سامانه بانکداری اینترنتی را دو مرحله‌ای کرد

بانک تجارت به منظور ارتقای امنیت حساب کاربران سامانه بانکداری اینترنتی ورود به این سامانه را دو مرحله‌ای کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، از این پس کاربران دارای رمز ثابت بانکداری اینترنتی پس از ورود به این سامانه در پایگاه اینترنتی این بانک، با ورود کد ملی، انتخاب گزینه رمز ثابت و رمز خود پس از دریافت پیامک رمز یک‌بارمصرف آن را در صفحه بعد درج کرده و به صفحه بانکداری اینترنتی وارد می‌شوند. این رمز ۶۰ ثانیه اعتبار دارد و کاربران در صورت عدم استفاده در زمان تعیین شده، باید مجدداً نسبت به دریافت رمز اقدام کنند.

کاربران دارای توکن (دستگاه رمزساز) نیز باید در قسمت ورود رمز بانکداری اینترنتی، گزینه «رمز یک‌بارمصرف» را انتخاب و با دریافت رمز از طریق توکن وارد صفحه بانکداری اینترنتی شوند. پیش از این نیز به منظور ارتقای امنیت سامانه بانکداری اینترنتی انجام تراکنش‌های بانکی با استفاده از رمز یک‌بارمصرف «pin2» امکان‌پذیر شده است و کاربران این سامانه برای انجام تراکنش‌های خود شامل پرداخت قبوض، برداشت از حساب و… بجای استفاده از رمز دوم ثابت، گزینه دریافت رمز پیامکی را انتخاب تا رمز دوم یک‌بارمصرف «pin2» از طریق شماره تلفن همراه برای آن‌ها ارسال شود.

آن دسته از کاربران این سامانه که شماره تلفن همراه خود را در زمان ثبت‌نام اعلام نکرده و یا تغییر داده‌اند، می‌توانند جهت به‌روزرسانی اطلاعات به منظور دریافت رمز یک‌بارمصرف با مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه بانک تجارت شماره تلفن همراه جدید خود را معرفی و تغییر دهند.

این بانک در خبرهای متعددی از کاربران این سامانه خواسته است تا برای ورود به صفحه بانکداری اینترنتی از طریق مراجعه به صفحه اینترنتی بانک به نشانی www.tejaratbank.ir اقدام کنند. بانک تجارت به زودی نیز برای کاربران سامانه بانکداری اینترنتی که در خارج از کشور سکونت دارند، امکان دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف را از طریق سامانه «همراز» فراهم می‌کند.

منبع روابط عمومی بانک تجارت
1 نظر
  1. مسعود می‌گوید

    سامانه فروش سهام عدالت تاکی بروز رسانی میشه الان۲هفته داره بروزمیشه هنوزنشده اطلاع رسانی کنیدازبانک به این بزرگی این کارهااصلا درست نیست!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.