راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

تاسیس مرکز ملی مدیریت ریسک موجب تحولی بزرگ در تعادل اقتصادی کشور می‌شود

 غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در دیدار با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار بالای پرونده‌های دارای مقصر و متواری در صنعت بیمه گفت: در سال ۱۳۹۸ صندوق تامین خسارت‌های بدنی به ۲۲ هزار و ۹۳۷ پرونده دارای مقصر و متواری رسیدگی و خسارت پرداخت کرده است.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش از پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت در سال ۹۸ به عنوان یکی از دستاوردهای صنعت بیمه یاد کرد و گفت: اهتمام جدی صنعت بیمه برای پرداخت خسارت‌های وارده به بیمه گذاران یکی از وظایفی است که با افتخار به آن عمل کرده‌ایم.

سلیمانی ملاقات با رئیس قوه مقننه را به عنوان فرصتی مناسب برای تعامل اهالی صنعت بیمه و اعضای خانه ملت یاد کرد و گفت: «در زمینه همگانی‌سازی بیمه‌های زندگی و شناسایی قابلیت‌ها و مزیت‌های آن، اقدامات خوبی انجام شده اما باید به سمت فرهنگ‌سازی عمومی بیمه‌های آینده‌ساز حرکت کنیم».

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین، تاسیس مرکز ملی مدیریت ریسک را یک تحول بزرگ در تعادل اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: «با راه‌اندازی این مرکز فعالان حوزه کسب‌وکار، تولید و خدمات، شبکه‌های واردات و صادرات و بنگاه‌های دیگر اقتصادی می‌توانند در فضای امن و آرام به فعالیت بپردازند».

در این دیدار رئیس مجلس نیز  با ابراز خرسندی از عملکرد صنعت بیمه در حوزه رشد اقتصادی و همچنین مسئولیت اجتماعی، اظهار داشت: «اگر ریسک‌های موجود کشور با تکیه بر اصول و قواعد بیمه‌ای مدیریت شود در هنگام وقوع حوادث و بحران، هیچ نیازی به ورود دولت و حاکمیت وجود نخواهد داشت».

منبع ایرنا بیمه مرکزی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.