راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

یک فوریت کوپن الکترونیکی تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح تأمین کالاهای اساسی موافقت کردند

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس با یک فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب آن تخصیص ارز یارانه‌ای برای تامین کالاهای اساسی از دستور کار دولت خارج شده و ارز با قیمت آزاد ارائه می‌شود و برای تامین کالاهای اساسی اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه، دولت موظف می‌شود کالابرگ یا کارت الکترونیکی در اختیار مردم قرار دهد.

جبار کوچکی‌نژاد به عنوان یکی از متقاضیان بررسی یک فوریتی طرح تأمین کالاهای اساسی بیان کرد: «بحث تأمین کالاهای اساسی امروز مورد درخواست همه نمایندگان است. امروز بطن جامعه و مردم در شهرها و روستاها در تأمین کالاهای اساسی خود با مشکل روبه‌رو هستند و قیمت‌ها هر لحظه تغییر می‌کند و بخش اعظمی از مردم قدرت خرید خود را از دست داده‌اند.»

او در ادامه اظهار کرد: «امروز تأمین کالاهای اساسی برای مردم دغدغه شده است، کالا به میزان فراوان وجود دارد ولی مردم توان خرید کالاها را ندارند. امروز با استفاده از کارت‌های هوشمند می‌توان توزیع کالاهای اساسی مردم را به شکل صحیحی مدیریت کرد. در این طرح اصلاح شبکه توزیع کالاهای اساسی مورد توجه قرار گرفته و دست دلالان و سودگران را از بازار کوتاه می‌کند.»

نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم تصریح کرد: «براساس آماری که مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه داده است، بخش اعظمی از مردم در استفاده از گوشت، مرغ و لبنیات با مشکل روبه‌رو هستند و میزان مصرف این مواد نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است. بنده از دوستان تقاضا می‌کنم تا با فوریت این طرح موافقت کرده و اگر موردی در خصوص جزئیات آن باشد با همفکری دوستان در کمیسیون برنامه و بودجه به آن رسیدگی می‌شود.»

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس، قبل از رأی‌گیری در خصوص فوریت این طرح بیان کرد: «اکنون بحث یک فوریت این طرح مطرح است و طرح‌های مشابهی نظیر این طرح تهیه شده است، ان‌شاءالله اگر این طرح به تصویب برسد در کمیسیون برنامه و بودجه کار تکمیلی بر روی آن انجام می‌شود.

یکی از مواردی که باید در آن دیده شود بحث تأمین دارو است. این طرح به این معنا نیست که ما در جامعه با کمبود مواجه هستیم بلکه ما به دنبال عدالت بوده و می‌خواهیم دسترسی دهک‌های پایین جامعه به کالاهای اساسی تسهیل شود.»

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.