راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک ملت به دنبال ابهاماتی در خصوص واریز وجوه متقاضیان سهام عدالت، توضیحاتی را ارائه کرد

در پی طرح برخی ابهامات و پیام‌های دریافتی مشتریان در رسانه‌ها و سامانه‌های ارتباطی بانک ملت، این بانک توضیحاتی را به منظور شفاف‌سازی و آگاهی متقاضیان فروش سهام عدالت ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، این بانک همگام با اجرای برنامه‌های دولت و هم‌زمان با آغاز طرح فروش سهام عدالت، از ششم خرداد ماه سال جاری، از طریق هشت‌درگاه حضوری و غیرحضوری خود درخواست سفارش فروش سهام عدالت مشتریان را دریافت کرده است.

با توجه به این که عملیات فروش سهام باید توسط نهادهای ذیربط در بازار سرمایه صورت پذیرد، بنابراین درخواست‌های جمع‌آوری شده از طریق «شرکت کارگزاری بانک ملت» جهت فروش، به شرکت سپردهگذاری مرکزی اوراق بهادار (سمات) ارسال می‌شوند.

در این خصوص بانک ملت صرفاً عملیات جمع‌آوری درخواست‌های فروش سهام عدالت را عهده‌دار است و اطلاعات و جزئیات این فرآیند از قبیل نحوه و زمان فروش سهام، تعداد و مبلغ سهام فروش رفته، همچنین پرتفوی مشتریان صرفاً در اختیار شرکت سمات است.

عصر روز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۹۹ نخستین فایل حاوی اطلاعات بخشی از سهام عدالت فروخته شده ۴۲ هزار و ۸۷۹ سهام دار به ارزش حدود ۶۸ میلیارد ریال از شرکت سمات و از طریق کارگزاری بانک ملت دریافت شد و به منظور تکریم مشتریان بانک، برنامه‌ریزی لازم برای واریز وجوه با قید فوریت در دستور کار سایر واحدهای ذیربط به شرح ذیل قرار گرفت:

  • ارزیابی اطلاعات دریافتی از شرکت سمات از نظر اصالت کد ملی مشتریان
  • ارزیابی اطلاعات دریافتی از شرکت سمات از نظر صحت و اعتبار کد شبای حساب مشتریان
  • اطمینان از تطبیق کد ملی مشتریان با شبای حساب مربوطه
  • واریز وجوه به حساب ذی‌نفعان

با توجه به اینکه فروش سهام عدالت مشتریان توسط شرکت سمات به صورت یک‌جا انجام نشده است، لذا در عصر روز پنج شنبه ۲۲ خرداد ماه سال جاری اولین بخش از وجوه سهام عدالت فروش رفته به حساب مشتریان واریز شد.


ببینید: چرا بانک‌ها پول سهام عدالت را واریز نکرده یا کمتر واریز کرده‌اند؟ / بانک‌ها برای فروش سهام عدالت کارمزد نمی‌گیرند


روابط عمومی بانک ملت همچنین، مطلب منتشر شده در روز جمعه ۲۳ خرداد در برخی رسانه‌های غیررسمی، به نقل از یکی از اعضای هیات‌مدیره این بانک در خصوص واریز مبالغ حاصل از فروش سهام عدالت را تکذیب کرده و از مشتریان و فعالان رسانه می‌خواهد همچون گذشته، اخبار رسمی و موثق را صرفاً از پایگاه اینترنتی بانک ملت جویا شوند.

منبع روابط عمومی بانک ملت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.