راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

پرداخت و استعلام بدهی قبوض با سامانه بام

در این روزها با شیوع ویروس کرونا، پرداخت غیرحضوری قبض‌ها ضمن جلوگیری از چاپ کاغذی قبوض، مناسب‌ترین گزینه به جای مراجعه به خودپرداز و… است و سامانه «بام» این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، با آغاز روند حذف تدریجی قبوض کاغذی، یکی از دغدغه‌های مشتریان چگونگی پرداخت قبض‌ها در موعد مقرر و نیز اطلاع از میزان بدهی است. سامانه بام این امکان را برای مشتریان بانک ملی ایران فراهم کرده که با واردکردن شناسه قبض و پرداخت علاوه‌بر مشاهده میزان میان‌دوره و پایان‌دوره قبوض خود، آن را در لحظه پرداخت کنند.

کاربران می‌توانند با واردشدن به سامانه بام و بخش خدمات پرداخت، قبوض و خدمات دولتی، مدیریت قبوض خدماتی، آخرین وضعیت میان‌دوره و پایان‌دوره قبوض آب، برق، گاز، تلفن و… خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل آن را بپردازند.

با این روش، دیگر به واردکردن مبلغ قبض نیازی نیست و سامانه به صورت خودکار میزان بدهی را تشخیص خواهد داد. در این سامانه علاوه‌بر پرداخت قبض، امکان اطلاع از وضعیت قبض‌های پرداخت شده و… نیز وجود دارد که برای این کار باید از دکمه «تاریخچه قبض» استفاده کنید.

منبع روابط عمومی بانک ملی ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.