راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

معاون اجرایی سازمان بورس: فروش سهام عدالت، فقط از طریق کارگزاران و بانک‌ها انجام می‌شود

0

تمام مشمولین سهام عدالت که آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند، از امروز ۱۰ خرداد، می‌توانند از طریق سامانه‌های الکترونیکی سهام عدالت شرکت‌های کارگزاری، سبد دارایی سهام خود را مشاهده و مدیریت کنند.

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با سنا، همچنین گفت: «بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، غیر از کارگزاری‌ها و شعب بانک‌ها به نیابت از آنها هیچ نهاد دیگری مجاز به دخالت در فرایند فروش سهام و سفارش‌گیری نبوده و نهاد ناظر، موضوع را اکیداً کنترل و به شکایت‌های مربوط به تخطی از این مقررات رسیدگی می‌کند.»

مصطفی رضوی افزود: «افرادی که گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، به جمع سهامداران بورسی پیوسته‌اند و حتماً آگاهی از نحوه فرآیندهای بازار سرمایه دارند. چنانچه فردی سفارش فروش را ثبت کند، شرکت کارگزاری او از روز کاری بعد، اقدام به فروش در بازار خواهد کرد.»

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار توضیح داد: «بدیهی است که باید طرف خریداری هم در بازار بورس وجود داشته باشد که سهام به فروش برسد و قیمت‌ها هم متغیر هستند. اما، کارگزاری به هر میزانی که بتواند سهام مشتریان را در بازار به فروش برساند، مبلغ مربوطه را طی دو روز کاری بعد، از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی دریافت و فوراً به حساب مشتریان واریز می‌کند.»

به گفته رضوی، چنانچه افراد شماره حساب بانکی خود را معرفی کرده باشند و سیم‌کارت تلفن همراه به نام خود داشته باشند، نیازی به مراجعه حضوری نیست. لیست تمام کارگزاری‌های دارای مجوز نیز از سامانه cfi.codal.ir در دسترس است.

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار خاطر نشان کرد: «این افراد درصورتی که قصد فروش بخشی از سهام خود را داشته باشند، می‌توانند بدون مراجعه حضوری، از طریق درگاه‌های غیرحضوری کارگزاری‌ها سفارش فروش خود را ثبت کنند.»

منبع سنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.