راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

کارچین با معرفی توکن کارنسی از محصول اولیه خود رونمایی می‌کند

استارت‌آپ کارچین که یک پلتفرم ارائه خدمات تاکسی اینترنتی مبتنی بر فناوری بلاکچین است موفق به جذب دور تازه‌ای از سرمایه شد. این استارت‌آپ که در یک سال گذشته در حال توسعه نسخه اولیه محصول (MVP) خود بوده اعلام کرد، با پیوستن چند سرمایه‌گذار فرشته (Angel Investor) در ابتدای سال 99 موفق شده است بخش دیگری از سرمایه مورد نیاز برای رونمایی از محصول اولیه خود را تامین کند.

به گزارش روابط عمومی کارچین، مهدی زیودار، مدیر سرمایه‌پذیری کارچین گفته است که منابع تخصیص‌یافته به استارت‌آپ کارچین که طبق برنامه‌ریزی انجام‌ و در سپیدنامه این استارت‌آپ درج شده؛ برای آماده‌سازی و راه‌اندازی نسخه اولیه کارچین هزینه خواهد شد. زمان این راه‌اندازی هم آنگونه که زیودار اعلام کرده، تابستان امسال خواهد بود.

زیودار خاطر نشان کرد: «به‌زودی شاهد آغاز برنامه‌های پیش از لانچ کارچین به‌منظور جذب سرویس‌دهندگان، اتصال‌گران، رانندگان و مسافران خواهیم بود. از ویژگی‌‏های جذاب این استارت‌آپ بلاکچینی، وجود توکن کارنسی است که حلقه و محور خلق ارزش و اتصال بخش‌های مختلف کارچین به یکدیگر خواهد بود.»

لازم به ذکر است تا پیش از این، شرکت سرمایه‏‌گذاری خطرپذیر رایان‌ونچر، شرکت رستاک میدیا سپهر، استارت‌آپ جابه‌جا و شرکت ایکب به عنوان سرمایه‌گذار و شرکای تجاری به استارت‌آپ کارچین پیوسته بودند.

کارچین یک سیستم حمل‌و‌نقل اینترنتی است که به کمک زیرساخت فناوری بلاکچین علاوه‌بر امکان مشارکت و سهامداری تمام بازیگران در پلتفرم و کسب منفعت از افزایش ارزش آن طی زمان، با ایجاد بستری ضدانحصاری و ایجاد فضایی رقابتی بین سرویس‌دهندگان و رانندگان باعث کاهش شدید کارمزدها و تعیین رقابتی قیمت‏‌های سفر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.