راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

طرح ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سایر وزارت خانه‌ها

در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۰ ، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان پدافند غیرعامل طی نامه‌های جداگانه‌ای به شورای نگهبان و شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده بودند که ادغام وزارت ارتباطات با وزارتخانه‌های دیگر از جهات امنیتی ممکن است مشکل ایجاد کند. (جزئیات بیشتر را می‌توانید در اینجا ببنید)

فرمانده نیروی انتظامی نیز در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ گفته بود : ادغام وزارت ارتباطات که نقش مهمی در امنیت و همچنین توسعه کشور دارد به کار نیروی انتظامی لطمه می‌زند.(جزئیات بیشتر را می‌توانید در اینجا ببنید)

در همان موقع کاربران خبرآنلاین سوال کرده بودند که وزارت جاده سازی و خانه سازی چه ارتباطی می تواند به وزارت فنی ارتباطات داشته باشد؟

و بعد از کلی تکذیب این ادغام در سال ۱۳۹۱ ، با برکناری وزیر ارتباطات شاهد این هستیم که این تکذیبیه ها دیگر صادر نخواهد شد!

صرف نظر از اتفاقاتی که در حال رخ دادن در حوزه سیاسی است، در طول چند سال اخیر برای ما فنی‌ها، توسعه اینترنت و فضای وب مطلوب نبوده و علی رغم امکانات موجود، گزارش‌های کاری وزیران به مردم و مقامات ارشد تاثیری بر مطلوب شدن فضای مجازی نداشته است.

جنگ های سایبری را هم اگر به این داستان اضافه کنیم متوجه می‌شویم تمهیدات لازم در این عرصه نیز در حد شعار بوده و ماه‌ها بعد از حمله، تازه متوجه شده ایم چه اتفاقی رخ داده است.

با تمام این اوصاف تصور کنید که منبعد قرار است سیم های اینترنت لای آسفالت جاده ها بعنوان یادگاری چسبانده شود و کلکسیون اقدامات چند ساله اخیر علیه توسعه اینترنت تکمیل شود.

منبع: خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.