راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک سپه به جمع بانک‌های ارائه‌دهنده سرویس برداشت مستقیم (Direct Debit) در فینوتک اضافه شد

بانک سپه به جمع بانک‌های ارائه‌دهنده سرویس برداشت مستقیم (Direct Debit) در فینوتک اضافه شد. قبلاً بانک‌های آینده و ایران‌زمین این سرویس را از طریق فینوتک فعال کرده بودند و با اضافه شدن بانک سپه، کاربران بالقوه سرویس برداشت مستقیم فینوتک به بیش از ۲۵ میلیون کاربر یکتا رسید. گفتنی است شیوه ارائه این سرویس توسط فینوتک کاملاً بر اساس استاندارد PSD2 و منطبق بر بخشنامه‌های بانک مرکزی بوده است.

سرویس برداشت مستقیم به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا هزینه‌های دوره‌ای یا تکراری مشتریان را با اجازه خود مشتری از حساب آنها برداشت کنند. پرداخت‌هایی مانند هزینه اشتراک، شارژ خودکار کیف پول، پرداخت قسط وام، پرداخت خودکار انواع قبض و شارژ خودکار اینترنت؛ برخی از کاربردهای رایج سرویس برداشت مستقیم هستند.

استفاده از این سرویس برای کسب‌وکارها سهولت عملیات و برای کاربران نهایی تجربه کاربری خوشایندی فراهم می‌کند.

گفتنی است بانک سپه برای اولین بار است که سرویس برداشت مستقیم (direct debit) را به مشتریان خود ارائه می‌کند. به جز سرویس برداشت مستقیم، سرویس‌های دیگر بانک سپه نیز بر روی پلتفرم فینوتک عرضه شده است. همکاری بانک سپه و فینوتک موجب می‌شود تا امکان ارائه تمامی خدمات این بانک از طریق پلتفرم بانکداری باز فینوتک فراهم شود. از دیگر سرویس‌هایی که از این طریق ارائه می‌شود می‌توان به APIهای واریز وجه پایا، دریافت گردش حساب و دریافت مانده حساب اشاره کرد.

عرضه این APIها بر بستر فینوتک بیانگر توجه ویژه بانک سپه به بهبود زیرساخت‌های لازم برای رشد فین‌تک‌ها است. نوآوری باز یک تغییر پارادایم است که باید آن را پذیرفت و فینوتک یکی از بازیگران اصلی این تغییر پارادایم است که توانسته با همکاری و مشارکت بانک‌ها و دیگر سرویس‌دهندگان، گامی جدی و عملیاتی در توسعه پلتفرم نوآوری باز بردارد.

1 نظر
  1. ناشناس می‌گوید

    عالیه. بانک سپه بزودی با ۵ تا بانک دیگه ادغام میشه و به صورت خودکار مشتریانش ازایش پیدا می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.