راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

فراخوان رفاتک چلنج جهت مشارکت با استارت‌آپ‌ها در سه حوزه خدمات رفاهی، پرداخت‌های ارزی و روش‌های نوین نظرسنجی از مشتریان بانک

رفاتک چلنج رویدادی است در راستای معرفی نیازهای فناورانه بانک رفاه که توسط مرکز نوآوری رفاتک برگزار می‌شود و هدف آن مشارکت و همکاری با استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوآور برای رفع این نیازهاست. تعدادی از نیازها و چالش‌های بانک رفاه به همراه رویکردهای توسعه فناوری این بانک در سه محور خدمات رفاهی به سالمندان و بازنشسته‌ها، پرداخت‌های ارزی برای گردشگران و گردشگران سلامت و روش‌های نوین نظرسنجی از مشتریان بانک از همه درگاه‌های ارتباطی (شعبه، خودپرداز، اپ، وب‌سایت و غیره) معرفی شدند. هدف از برگزاری این رویداد، یافتن راه‌حل‌های نوآورانه برای تعدادی از مسائل بانک است.

به گزارش رفاتک، در بسیاری از رویدادهای استارت‌آپی این صاحبان ایده هستند که محصول خود را ارائه (Pitch) می‌کنند؛ اما رویداد رفاتک چلنج به مدل ریورس پیچ برگزار شد. در این رویداد، مشتری که بانک رفاه بود، سه چالش و نیاز خود را ارائه داد و افراد در سراسر کشور تا تاریخ ۲۴ آبان ماه نودوهشت، فرصت دارند راهکارها و ایده‌های خود برای این چالش را در سایت رفاتک (refatech.com) ثبت کنند تا در صورت برگزیده شدن، موردحمایت قرار گیرند.

رفاتک چلنج چگونه اجرا می‌شود؟

در تاریخ 7 خرداد 1398، ایده اولیه مسئله یابی و شناسایی نیازهای فناورانه بانک رفاه مطرح شد و در تاریخ 21 مهرماه نیز رویداد ارائه نیازهای بانک رفاه (Reverse Pitch) در محل باغ کتاب تهران و با حضور بیش از 200 نفر ازجمله مدیران ارشد بانک، فناوران، شرکت‌ها و مهمانانی از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

مهلت ارسال ایده‌ها تا ۲۴ آبان تمدیدشده و تاکنون تعداد زیادی (حدود 24 طرح) از نیازها توسط رفاتک شناسایی و دسته‌بندی‌شده و در جلسات درون بانکی مطرح شدند. در این مرحله سه نیاز اساسی بانک رفاه از 3 اداره «بانکداری شرکتی»، اداره «طرح و برنامه» و اداره «بانکداری اختصاصی» شناسایی شدند. در این مرحله 7 نیاز وارد مرحله جمع‌بندی و درنهایت 3 نیاز اساسی نهایی خواهند شد تا در مرحله‌ی بعد پس از دو ‌ماه با ارائه‌ی طرح‌ها توسط استارت‌آپ‌ها شاهد نقطه‌ی طلایی اتصال نیازهای بانک و دانش کارآمد استارت‌آپ‌ها باشیم.

.

بخش‌های اصلی رویداد گذشته‌ی رفاتک چلنج شامل موارد زیر بود:

1. سخنرانی‌ها

  • سخنرانی دکتر حسین رحمتی
  • سخنرانی دکتر علیرضا دلیری
  • سخنرانی دکتر هادی ویسی

2. پنل پرسش و پاسخ

3. امضای تفاهم‌نامه‌ی بانک رفاه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

4. برگزاری نمایشگاه استارت‌آپ‌ها برتر حوزه سلامت و فین‌تک

رفاتک چلنج رویدادی مکرر و ادامه‌دار است که در بازه‌های زمانی مشخص‌شده با اعلان و اطلاع‌رسانی قبلی برگزار خواهد شد.

.

نیازهای مطرح‌شده از سوی بانک رفاه در رویداد گذشته:

  • روش‌های نوآورانه ارائه‌ی خدمات به سالمندان و بازنشسته‌ها
  •  روش‌های نوآورانه‌ی پرداخت‌های ارزی برای گردشگران و گردشگران سلامت
  • روش‌های نوآورانه‌ی نظرسنجی از مشتریان بانک

استارت‌آپ‌ها می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت و ارسال طرح‌ها و ایده‌های خود به refatech.com و ‏rtc@refatech.com مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت